Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Zjarrvnsit

Gjelbrim nn smogun boj hiri t pambarim dhe flak n t kuqe t ndezur q natn e bjn dit dhe ditn e verbojn nga perde tymi q prfshijn shtete t tra. N kuadrin e ksaj tymnaje gjigande, nuk mund t shptonte edhe Shqipria jon e vogl dhe e shtrenjt e cila n luftn e vet me flakt her del fitimtare dhe her humbet

No Pic available
  • 2008-11-01

Utopia e zvetnuar e komunikimit kulturor

Vshtrim meditativ dhe futurologjik 1. Historia e kulturs s do populli mund t kundrohet nga dy pikvshtrime: s pari, si zhvillim imanent dhe, s dyti, si rezultat i ndikimit t jashtm (aberrativ). Kjo ligjsi q e ofron kt mnyr arsyetimi (nse e pranojm), nuk e prjashton as kulturn shqiptare n t gjith

No Pic available
  • 2008-11-01

Hepatiti A, kujdes nga temperaturat

Stina e nxeht q po afron shton riskun pr shfaqjen e hepatitit A. Kjo pr shkak t temperaturave t larta dhe mungess s kushteve higjieno-sanitare q jan m t theksuara gjat stins s vers. Mnyra m e shpesht e transmetimit sht nprmjet ujit t pijshm, prandaj smundja merr leht prmasat e epidemis. Faktort

No Pic available
  • 2008-11-01

Dshtimi i njohjeve t pritura dhe islami shqiptar

Procesi i njohjes s pavarsis s Republiks s Kosovs m shum ngjan n nj nervozizm politiko-diplomatik, q sht shkaktuar nga ngecja n njohje, sesa n nj proces t rrjedhs normale dhe ofrim t qasjeve argumentuese, pse nuk kan ndodhur dhe nuk po ndodhin njohjet e pritura. N kuadrin e njohjeve t pritura ng

No Pic available
  • 2008-11-01

Ngatrrimi i aftsis shtetrore me matematikn

Nj ministr i Punve t Jashtme duhet t ket gjithmon nj ide t qart t politiks q duhet ndjekur sa i prket secilit shtet t veant dhe t kap do rast t prshtatshm pr ta shtjelluar at me krert e misioneve prkatse. N kt kontekst duhet ti themi tro Ministrit Hyseni, se t krijosh politik me hamendsimin e mundsi

No Pic available
  • 2008-11-01

Institucionet e arsimit t lart dhe kriza e vlersimit t tyre

Muajt e fundit pr prsosjen e arsimit t larte dhe arritjen e standardeve bashkkohore kan lindur nj sr diskutimesh. M kryesoret e tyre jan dy: 1. Vlersimi i cilsis se Institucioneve t Arsimit t Lart nga nj kompani e huaj akreditimi, 2. Zbatimi ligjshmris, vendimeve t Kshillit t Ministrave dhe ak

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha: Faleminderit Bush!

Senati i Shteteve t Bashkuara t Ameriks ka ratifikuar nj dit m par protokollin pr antarsim t Shqipris dhe Kroacis n Aleancn Euroatlantike. Kryeministri Sali Berisha, prmes nj konference pr shtyp nga selia e kryeministris, ka falnderuar SHBA-t duke e cilsuar kt dit si t jashtzakonshme pr shqiptart. D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama