Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

NATO, Basha lobon n SHBA

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha, gjat nj ftese t Sekretares Amerikane t Shtetit Condoleezza Rice, mori pjes n drekn transatlantike. Gjat ksaj dreke, Ministri Basha shfrytzoi rastin pr tju krkuar homologve t tij prmbylljen e shpejt t ratifikimit t protokolleve t antarsimit t Shqipris dhe Kroa

No Pic available
  • 2008-11-01

Rusia dhe politika agresive e Medvedevit

Konflikti ushtarak n Osetine Jugore , ishte shkaku q syt dhe vesht e t gjith bots u rikthyen drejt Rusis.Bota , me n krye Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe vndet e tjera Perndimore ,filluan t diskutojn shkaqet e ktij konflikti dhe pasojat pr t ardhmen , sikur konflikti t kishte lindur n nj momen

No Pic available
  • 2008-11-01

Fazlli, do t hetohet n gjendje t lir

Hije dyshimi mbi akuzat ndaj biznesmenit boshnjak, Damir Fazlli. Ai sht ln i lir pr tu hetuar n gjendje t till. Asgj nuk shte ditur pr mediat nse Fazlli ka paguar pr tu hetuar n gjendje t lir. Vendimi sht marr nga Prokuroria Federale e Bosnjes. E njjta gj nuk ka ndodhur me ish komandantin serb t

No Pic available
  • 2008-11-01

Rama: Klanet kapin shtetin

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, duke marr shkas nga arrestimi i biznesmenit boshnjak Fazlli, ka akuzuar drejtprdrejt kryeministrin Berisha si t lidhur me kt klan mafioz. Sipas Rams s bashku me njerzit Berishs, klani i Fazlli kan kryer aksione t paligjshme ekonomike, pr t prfituar shuma t mdha

No Pic available
  • 2008-11-01

Fazlli pohon miqsin me Berishn

Biznesmeni boshnjak, Damir Fazlli ka pranuar se ka nj miqsi t ngusht me kryeministrin Sali Berisha, por q kjo sipas tij nuk ka ndikuar aspak n lehtsimet pr bizneset q ka hapur n Shqipri. N nj intervist pr TCH, ai ka pohuar se Nuk me duhet te jem mik me zotin Berisha per te patur avantazhe ne biznes.

No Pic available
  • 2008-11-01

Berisha vizit n Gjermani

Kryeministri i Shqipris Sali Berisha sht nisur sot drejt Berlinit, n nj vizit dy ditore n Gjermeni, me ftes t kancelares Angela Merkel. N kt vizit, Berisha shoqrohet nga ministri i Jashtm Lulzim Basha, ai i financave Ridvan Bode si dhe antar t tjer t delegacionit qeveritar. N qendr t diskutimeve

No Pic available
  • 2008-11-01

Kunati i Bashs: Nuk kam lidhje me Fazlli

Ka reaguar sot, kunati i ministrit t Jashtm Basha. Erion Isufaj i prfolur n media, si i lidhur me biznesmenin serb Fazlli, me an t nj deklarate ka sqaruar publikun se nuk ka ushtruar asnj aktivitet ekonomik t prbashkt me Fazlli, dhe se nuk kishte qen asnjher partner ose ortak me t. Kam qen i pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama