Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Prokuroria nis procedim penal ndaj Fazlli

Duket se organi i akuzs ksaj here i sht prgjigjur apelit t politiks pr procedimin penal ndaj biznesmenit boshnjak Damir Fazlli. Prokuroria e Prgjithshme shpall zyrtarisht hetimet pr Damir Fazllic, por vetm pak or pas largimit t tij nga Shqipria dhe pat ditur asnj detaj lidhur me akuzat q i drejtohen

No Pic available
  • 2008-11-01

Nj faqe e re me fqinjt

Kosova dhe Shqipria jan t detyruara tashm q t rishikojn lidhjet, komunikimin, marrveshjet, bashkpunimin pra n thelb gjith bashkjetesn me dy nga fqinjt e tyre n Ballkan, Malin e Zi dhe Maqedonin. Me gjith rezervat, paknaqsit reciproke, mosmarrveshjet apo problemet e pakicave prkatse, katr vendet du

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha vizit n Norvegji

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha do t niset nesr (t hnn), pr nj vizit zyrtare n Oslo, me ftes t homologut norvegjez. Gjat vizits s tij ministri Basha do t zhvilloj bisedime me ministrin e Jashtm t Mbretris s Norvegjis, Jonas Gahr Stre. N qendr t diskutimeve do t jen intensifikimi i marrdhnie

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha n Norvegji

Gjat nj vizite q po zhvillon n Mbretrin e Bashkuar t Norvegjis, ministri i Punve t Jashtme t Shqipris, Lulzim Basha ka zhvilluar nj takim me homologun e tij Jonas Gahr Store. Gjat takimit, ministri i Jashtm norvegjez ka premtuar se brenda vjeshts, Norvegjia do t kaloj n Parlament protokollin e antar

No Pic available
  • 2008-11-01

Topalli takon presidentin e senatit spanjoll

Komisioni i Jashtm i Kongresit t deputetve (Parlamentit) t Spanjs ka miratuar Protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO, i cili brenda pak javsh pritet t ratifikohet dhe nga Parlamenti dhe Senati spanjoll. Miratimi i ktij protokolli, nga ana e ktij komisioni, u b gjat vizits q Topalli po zhvillon n

No Pic available
  • 2008-11-01

Basha n prokurori, njihet me raportin

Tiran (Start) - Ministri i Jashtm Lulzim Basha sht thirrur t Martn n mbrmje n prokurorin e Prgjithshme ku i jant ditura t gjitha detajet e ekspertve kontabl lidhur me abuzimet q jann ndrtimin e rrugs Durrs-Kuks, pr t ciln ministra pa imunitet akuzohet t ket qen pjes e tyre. Nj e prditshme e Tirans

No Pic available
  • 2008-11-01

Bush firmos Protokollin pr Shqiprin

Uashington (start) Gjat dits s nesrme, presidenti amerikan Xhorxh Bush do t nnshkruaj Protokollin e Antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n NATO. Kjo sht hera e par, sipas agjencis Ina q zhvillohet nj ceremoni e prmasave t tilla. Nj ceremoni e till, sht e para q zhvillohet nga Shtpia e Bardh, dhe se he

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama