Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Babacan: Lehtsim vizash

Tiran (start) Ministri i Punve t Jashtme t Turqis, Ali Babacan gjat takimit t vendeve t Detit t Zi (BEDZ), tha se vendet antare t ksaj organizate, duhet t konsultohen vazhdimisht pr shtje me rndsi globale, si sht rasti m i fundit i krizs financiare. "Duhet t forcojm qndrimin e BEDZ-it n rajon d

No Pic available
  • 2008-11-01

Ministri Fratini nesr n Tiran

Tiran (start)- Ministri i Jashtm italian Franko Fratini pritet t mbrrij gjat t hns pr nj vizit n vendin ton. Shefi i diplomacis italiane, fillimisht do t ket nj takim me ministrin shqiptar t Punve t Jashtme, Lulzim Basha. Gjat vizits, Fratini do t jet i pranishm edhe n Konferencn e Ambasadorve, q do

No Pic available
  • 2008-11-01

Fratini: Liberalizimi i vizave ne qershor

Tiran (start)- Gjat vizits nj ditore q po zhvillon n Tiran, ministri i Jashtm italian Franko Fratini duke folur pr liberalizimin e vizave, nj nga temat m t rndsishme t paktn pr diplomacin shqiptare, deklaroi se Italia shpresonte q procesi i liberalizimit pr shtetasit shqiptar, t niste n qershor t v

No Pic available
  • 2008-11-01

Fratini paraqet krkesat

Tiran (start)-Gjat nj takimi me kryeministrin shqiptar Sali Berisha, ministri i Jashtm italian Franko Fratini deklaroi se se Kryeministri Berisha i ka mbajtur tashm premtimet e dhna Evrops, duke garantuar n kt mnyr ecjen me sukses t Shqipris drejt integrimit n BE dhe antarsimit t plot n NATO. Duk

No Pic available
  • 2008-11-01

Fratini takon Topin

Tiran (start)-Presidenti i Republiks nnvizoi gjat biseds ecurin pozitive t reformave t gjithanshme n vend n kuadr t procesit integrues t Shqipris n strukturat euroatlantike, duke u ndalur n mnyr t veant n reformimin e sistemit gjyqsor n vend. Duke folur mbi zhvillimet n rajonin e Ballkanit, Pres

No Pic available
  • 2008-11-01

PD ironizon ndaj veprimeve t Rams

Tiran (Start)-Ka reaguar sot Partia Demokratike pas lvizjes t s majts nj dit m par kur vendi yn u vizitua nga shefi i diplomacis italiane, Franko Frattini. Prmes nj deklarate pr shtyp, zdhnsi i PD-s, Gerti Bogdani u shpreh se Edi Rama nxori dje, nnkryetarin e tij Erion Veliaj, i cili ndrtoi vilen pr

No Pic available
  • 2008-11-01

Schwarzenberg vizit n Tiran

Tiran (start)-Ministri i Punve t Jashtme t Republiks eke z. Karel Schwarzenberg do t vij pr nj vizit dy ditore n Shqipri (me 30-31 tetor), me ftes t homologut shqiptar Luzlim Basha. Schwarzenberg do t zhvilloj bisedime me ministrin e Punve t Jashtme, Lulzim Basha dhe do t pritet n takime t veanta n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama