Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 639 / total_found 639 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 639 / hits[0] 947 /
No Pic available
  • 2008-08-18

Skocia kërkon 20 mijë emigrantë, mundësi për shqiptarët

Qeveria e Skocisë ka publikuar një raport në lidhje me rritjen dhe qëndrueshmërinë ekonomike në Skoci nga ku ka bërë të ditur se vendit të tyre do t’i duhen çdo vit 20 mijë emigrantë të rinj. Duke parë këtë mundësi, ku në Skoci do të kërkohen për 30 vite nga 20 mijë emigran

No Pic available
  • 2008-04-01

Morti i të gjallëve në “Las Varrezas”

Refleksione mbi romanin e Zija Çelës Altin HAXHINASTO Krijimtaria artistike, kjo veprimtari trillane, që s’mund të jetë kurrë produkt vetëm i ndërgjegjes njerëzore, vë në pozitë mjerane këdo që përpiqet të gjejë një përkufizim të saktë e të plotë për të. E them këtë, pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama