Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
No Pic available
  • 2017-07-05

Blindohet Trieste në prag të Samitit të vendeve të Ballkanit Lindor

Qytetit i Tirestes në Itali do të jetë për një ditë vendi promotor i zgjerimit të Bashkimit Europian në zonën ballkanike. Më 12 korrik në kryeqëndrën e rajonit të Friuli Venecia Giulias, pra në Trieste, nën Presidencën Italiane do të mbahet Samiti i vendeve të Balkanit Lindor me p

No Pic available
  • 2017-07-03

Thaçi dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takon sot në Bruksel presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Takimi, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve, do të ndërmjetësohet nga shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. ̶

No Pic available
  • 2017-07-01

Thaçi dhe Vuçiç takohen të hënën në Bruksel

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, do të organizojë të hënën në mëngjes një takim joformal në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Takimi që të zhvillohet n

No Pic available
  • 2017-07-01

Vazhdimi i dialogut Kosovë Serbi kërkon korniza të qarta

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka ngecur tash e sa kohë për shkak të proceseve zgjedhore në të dyja vendet. Ndërkohë, përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka bërë

No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-12

Kryeministri i Maqedonisë takohet me zyrtarë të BE-së dhe NATO-s

Kryeministri i ri i Maqedonisë, Zoran Zaev, sot në vizitën e tij të parë zyrtare në Bruksel, takohet me zyrtarët e lartë të NATO-s dhe të Bashkimit Evropian. Siç është kumtuar, qëllim i kësaj vizite është që Qeveria e Maqedonisë ta vërtetojë përkushtimin e saj të plotë për i

No Pic available
  • 2017-06-06

Hahn: Kosova të formojë Qeveri pro-evropiane menjëherë pas zgjedhjeve

Bashkimi Evropian pret që Kosova të dalë nga zgjedhjet e 11 qershorit me një Qeveri pro-evropiane dhe që institucionet e reja ti përmbushin sa më shpejt kriteret e mbetura për heqjen e vizave, deklaroi Komisioneri për Negociata dhe Zgjerim, Johannes Hahn. Këto komente, Komisioneri Hahn i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama