Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Engel i kërkon Brukselit të pezullojë procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE

Ligjvënësi amerikan Eliot L. Engel, dënoi qëndrimin e autoriteteve serbe që nuk i lejuan hyrjen në Serbi, ish presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga. Ish presidentja Jahjaga pritej të merrte pjesë në një festival me emrin “Mirëdita.Dobardan” që synon, siç thuhet nxitjen e

No Pic available
  • 2017-06-01

Brukseli mirëpret zgjedhjen e qeverisë së re në Maqedoni

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe komisionari i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn, kanë përshëndetur zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë. BE është e gatshme të mbështesë punën e Qeverisë, si dhe të opozitës, në mënyrë që të zba

No Pic available
  • 2017-05-31

Haradinaj, Hoti dhe Kurti japin premtimet e para zyrtare për Kosovën

Partitë politike në Kosovë kanë nisur sot zyrtarisht fushatën elektorale. Kandidatët për Kryeministër Ramush Haradinaj, Avdulla Hoti dhe Albin Kurti kanë shprehur mesazhet e para ndaj qytetarëve të Kosovës. Ndërkohë Bashkimi Europian do të dërgojë një mision vezhguesish më 11 qers

Mogherini, darkë pune me kryeministrat e Ballkanit, mes tyre edhe Rama
  • 2017-05-25

Mogherini, darkë pune me kryeministrat e Ballkanit, mes tyre edhe Rama

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka ftuar për një darkë pune në Bruksel, gjashtë kryeministrat e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Para kësaj darke, Mogherini ka takuar ndaras kryeministrat nga Kosova, Shqipëria, Mali

No Pic available
  • 2017-05-25

Rama: Qeveria dhe opozita e 25 qershorit do kërkojnë hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar përfaqësuesen e lartë të BE, Federica Mogherini që të jetë e përgatitur se pas zgjedhjeve të 25 qershorit, qeveria dhe opozita të dalë nga këto zgjedhje njëzëri do të kërkojnë hapjen e negociatave për Shqipërinë. Në një intervistë të dh

No Pic available
  • 2017-05-25

DW: Veshja joformale e Ramës në Bruksel ndër më të komentuarat

Përfaqësuesja e BE për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini takoi mbrëmë në Bruksel liderët e vendeve të Ballkanit. Një takim përgatitor për samitin e Triestes dhe shans për shqyrtimin e perspektivës evropiane. Informaliteti i Edi Ramës Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, erdhi

Rama takon Mogherinin, ua merr vëmendjen homologëve me veshjen
  • 2017-05-24

Rama takon Mogherinin, ua merr vëmendjen homologëve me veshjen

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikat e Jashtme, Federica Mogherini, ka pritur në një takim kokë më kokë gjatë pasdites së sotme kryeministrin Edi Rama. Nuk dihen detaje të takimit, që është zhvilluar përpara darkës që zonja Mogherini do të zhvillojë me kryeministrat e ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama