Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
Evakuohen deputetët nga Kuvendi i pushtuar nga protestuesit
  • 2017-04-28

Evakuohen deputetët nga Kuvendi i pushtuar nga protestuesit

Ora 00: 05 ( 28 prill 2017) Evakuohen të gjithë deputetët dhe gazetarët nga godina e Kuvendit maqedonas e cila u pushtua nga protestues të dhunshëm, dhe disa me maska menjëherë pas zgjedhjes së Talat Xhaferit, nga shumica e re parlamentare për kryetar të kuvendit. Xhaferi nuk nj

No Pic available
  • 2017-04-28

BE përshëndet Talat Xhaferin si kryetar i Kuvendit, dënon dhunën

Bashkimi Europian ka dënuar ashpër sulmet kundër deputetëve të Kuvendit në Shkup. BE thekson se dhuna në Parlament është krejtësisht e papranueshme, ndërsa apelon për ruajtjen e qetësisë dhe vetëpërmbajtje. Ministria e Brendshme dhe policia duhet të garantojnë sigurinë në Parlame

No Pic available
  • 2017-04-24

Mogherini nis sot vizitën e parë zyrtare në Rusi

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, nis sot vizitën e parë zyrtare në Rusi. Mogherini do të takojë ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, për të diskutuar çështjen e Ukrainës, Sirisë dhe Libisë, si dhe marrëdhëniet dypalëshe BE-Rusi. “Ma

No Pic available
  • 2017-04-21

Mogherini: Humbësja e madhe është Britania, BE bën dhe pa të

Në kohën kur Britania e Madhe vendosi të mbajë zgjedhje të parakohshme më 8 qershor për të forcuar dorën e bisedimeve të daljes, shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini thotë se të humburit e divorcit janë britanikët. Nga Pekini, Mogherini tha se edhe

Hahn-Mogherini deklaratë për Shqipërinë: Keqardhje për bojkotin, votoni Vettingun
  • 2017-04-12

Hahn-Mogherini deklaratë për Shqipërinë: Keqardhje për bojkotin, votoni Vettingun

Shefja e Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në deklaratë të përbashkët për shtyp pasditen e sotme i kanë bërë thirrje klasës politike shqiptare të tregohet e përgjegjshme dhe ta zhvillojë debatin politik brenda institucioneve

No Pic available
  • 2017-04-10

Federica Mogherini: Jo zgjidhje ushtarake në Siri

Jo zgjidhje ushtarake në Siri. Mënyra e vetme për t’i dhënë fund konfliktit është dialogu politik. Kështu ka deklaruar shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini pas takimit me Ministrin e Jashtëm të Algjerisë gjatë një konference të përbashkët

Samiti i G7 në Itali, diskutohen terrorizmi, Siria dhe siguria globale
  • 2017-04-10

Samiti i G7 në Itali, diskutohen terrorizmi, Siria dhe siguria globale

Nën masa të larta sigurie, Ministrat e Jashtëm të vendeve të grupit G7 janë mbledhur sot në qytetin e Lucca-s në Toskana të Italisë ku nën drejtimin e Presidencës italiane e të Ministrit të Jashtëm Angelino Alfano do të zhvillojnë për dy ditë rresht Samitin e rradhës me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama