Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
No Pic available
  • 2017-04-04

Mogherini: Regjimi i Assad përgjegjës për sulmet kimike në Siri

Shefja për politike të jashtme në BE, Federica Mogherini ka thënë se regjimi i Bashar al-Assad është përgjegjësi kryesor për sulmin e dyshuar kimik që la të vrarë të paktën 58 persona në Siri. Ky lajm është i tmerrshëm është shprehur ajo në një prononcim për mediat

No Pic available
  • 2017-04-04

Shpërthimi në metronë e Shën Petersburgut vetëvrasës

Shpërthimi në metronë e Shën Petersburgut është shkaktuar nga një bombë që ka mundësi të jetë shpërthyer nga një person, copat e trupit të të cilit janë gjetur në tren, bën të ditur komiteti hetues rus, citon BBC Deri tani flitet për 14 të vdekur dhe 49 të plagosur nga shpërt

No Pic available
  • 2017-04-03

Mogherini: Qëndrimi i Assadit në pushtet, joreal

Shefja për politikë të jashtme dhe siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka thënë se është plotësisht joreale të mendohet që presidentin sirian, Bashar al-Assad mund të qëndrojë në pushtet në ndonjë qeveri që do të mund të formohej pas përfundimit të luftës në Siri.

No Pic available
  • 2017-03-31

Bushati në NATO: Rritje e kapaciteteve të mbrojtjes dhe vëmëndje e shtuar për rajonin

Ministri Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s, që u zhvillua më 31 mars në Bruksel. Punimet e Ministerialit iu dedikuan përgatitjeve të Samitit Special të NATO-s që do të mbahet në muajin maj të këtij viti në Bruksel. Përgj

No Pic available
  • 2017-03-14

Kriza maqedonase dhe Ballkani

Kriza dyvjeçare politike në Maqedoni po hyn në një fazë të rrezikshme, ndërkohë që nacionalistët po akuzohen për nxitjen e tensioneve etnike në përpjekje për të penguar hetimet për korrupsion. Mijëra maqedonas kanë zhvilluar protesta kundër formimit të një qeverie koalicioni mes

No Pic available
  • 2017-03-14

Turqia ngrin marrëdhëniet me Holandën, kërcënon BE

Turqia ka pezulluar marrëdhëniet diplomatike të nivelit të lartë me Holandën, pasi autoritetet holandeze nuk lejuan ministrat e saj të mbajnë tubime për refendumin e 16 prillit, duke thelluar kështu ndarjet mes dy aleatëve të NATO-s. Sanksionet, të cilat përfshijnë ndalimin e ambasado

No Pic available
  • 2017-03-14

Zyrtarët europianë paralajmërojnë Turqinë për retorikën nxitëse

Zyrtarë europianë paralajmëruan të hënën Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan të mos përdorë retorikë nxitëse, pasi ai e akuzoi Holandën, një vend anëtar i NATO-s, se kishte mbajtur një qëndrim prej nazisti, duke mos i lejuar zyrtarë të lartë nga Ankaraja të shkonin në mitingj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama