Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
No Pic available
  • 2018-04-21

Kim braktis testet bërthamore, Perëndimi: Lajm i mirë për botën

Njoftimi i Koresë së Veriut se do të ndalojë testet bërthamore dhe raketore është pritur me ovacione në Perëndim, por edhe në hapësirën e gjerë ndërkombëtare. “Prej 21 prillit, Koreja e Veriut do të ndalojë testet bërthamore dhe lëshimin e raketave balistike ndërkontinental

BE E REFORMUAR APO BALLKANI I ANËTARËSUAR?
  • 2018-04-20

BE E REFORMUAR APO BALLKANI I ANËTARËSUAR?

Rekomandimi i fundit që Komisioni Europian ofroi për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë shkoi paralelisht me deklaratën e presidentit francez, Emmanuel Macron në fjalimin e tij në Parlamentin Europian (18.04), se nuk ka zgjerim të Bashkimit Europian pa thel

No Pic available
  • 2018-04-18

Rama e nis ditën me Mogherinin: Një mike e madhe e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka uruar mirëmëngjesi me një foto të tij dhe shefes për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini. Ai e quan Mogherinin një mike të madhe të Shqipërisë. Mirëmëngjesi dhe me këtë moment duarshtrëngimi me një mike të madhe të Shqipërisë

Mogherini mbërrin në Tiranë, ja axhenda e takimeve për sot
  • 2018-04-18

Mogherini mbërrin në Tiranë, ja axhenda e takimeve për sot

Federica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, ka mbërritur në Tiranë mbrëmjen e sotme të së martës, pak orë pasi njoftoi nga Brukessli rekomandimin pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë për integrimin në BE. Kryediplomatja europiane ka darkuar me

Rekomandimi, Mogherini: BE si Formula 1; semafori është jeshil, tani fillon gara
  • 2018-04-18

Rekomandimi, Mogherini: BE si Formula 1; semafori është jeshil, tani fillon gara

Shefja për politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrit Edi Rama, e cilësoi një moment historik për Shqipërinë marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, duke e vlerësuar këtë arritj

Basha kthehet pasdite nga Berlini, Mogherini takohet me Palokën
  • 2018-04-18

Basha kthehet pasdite nga Berlini, Mogherini takohet me Palokën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kthehet pasditen e të mërkurës nga Berlini, teksa në mesditë përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini do të pritet nga Edi Paloka dhe Tritan Shehu. Gjatë vizitës zyrtare në Gjermani Basha ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë

No Pic available
  • 2018-04-18

Takimi me Mogherinin, Bushati: Hyjmë në fazën më impenjative për reformat

Përfaqësuesja e Lartë e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini gjatë vizitës së saj në Tiranë është ndaluar edhe në zyrën e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, ku ka dhënë indikacionet e duhura për të bindur BE që në qershor të kalojnë me një votë pro rekomand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama