Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
Basha takohet me Mogherinin në Rinas (Video)
  • 2018-04-18

Basha takohet me Mogherinin në Rinas (Video)

Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar një takim disaminutësh me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të Jashtme, Federica Mogherini. Takimi mes tyre u zhvillua në Rinas, kur Basha u kthye nga Berlini, ndërsa Mogherini do nisej për në Shkup. Detajet e takimit mes tyre pritet t

Mogherini sot në Tiranë, sjell raportin për hapjen e negociatave
  • 2018-04-17

Mogherini sot në Tiranë, sjell raportin për hapjen e negociatave

Shefja e Politikës së Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini, do të vijë sot në Shqipëri për të dorëzuar progres raportin. Komisioni Europian arrin në konvulsionin se hapja e negociatave është e domosdoshme që thellimi i reformave të vijojë me ritmin e kënaqshëm në të

Zyrtare, KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë
  • 2018-04-17

Zyrtare, KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

Shefja e politikës së Jashtme në Komisionin Europian, Federica Mogherini ka deklaruar nga Brukseli miratimin e paketës së zgjerimit të 7 vendeve në Ballkanin Perëndimor, duke rekomanduar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ajo ka thënë se ky është një rekomandim i me

Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive
  • 2018-04-13

Hapja e negociatave, Mogherini: Momenti i ndryshimeve pozitive

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn do të vijnë në Tiranë më 17 prill për ti dorëzuar progres-raportin qeverisë shqiptare. Para vizitës në Ballkanin Perëndimor, Përfaqësuesja e Lartë në Bashkimi

No Pic available
  • 2018-04-05

Fleckenstein me Xhafaj: Ska arsye ti vëmë kushte Shqipërisë për negociatat

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj priti dje në mbrëmje Raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, z.Knut Fleckenstein, i cili shoqërohej nga ambasadorja e delegacionit të BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin. Ministri Xhafaj, pasi falënderoi eurodeputetin për mbështetjen e plot

Rama takon Hahn: Javë vendimtare për zbatimin e Vettingut
  • 2018-03-20

Rama takon Hahn: Javë vendimtare për zbatimin e Vettingut

Kryeministri i vendit Edi Rama i cili ndodhet në Bruksel, ka zhvilluar një takim me Komisionerin Johannes Hahn. Ka qenë vetë Rama, i cili përmes një postimi në faqen e vet në Facebook pasqyron takimin që sipas tij vjen në vigjilje të të Raportit të Komisionit Europian të 17 prillit, ku

BE kritikon Turqinë për ofensivën në qytetin sirian Afrin
  • 2018-03-19

BE kritikon Turqinë për ofensivën në qytetin sirian Afrin

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka kritikuar Turqinë për ofensivën ushtarake në qytetin sirian Afrin dhe i ka bërë thirrje Ankarasë që të sigurohet që luftimet të ndërpriten. Këto komente të Mogherinit vijnë pasi Turqia ka raportu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama