Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
Takimi me liderët e Ballkanit, Mogherini: Të përshpejtohen reformat
  • 2017-12-19

Takimi me liderët e Ballkanit, Mogherini: Të përshpejtohen reformat

Përfaqësuesja e Lartë për Çështjet e Jashtme, njëkohësisht zëvendëspresidentja e Komisionit Evropian për Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini zhvilloi një takim jozyrtar me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar situatën në rajon dhe në veçanti për mundësitë

Integrimi në BE, Rama: Jam i bindur për hapjen e negociatave
  • 2017-12-19

Integrimi në BE, Rama: Jam i bindur për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë për Çështjet e Jashtme, njëkohësisht zv presidentja e Komisionit Evropian për Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini dhe me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor par mediave duke folur për çeljen e negociatave tha se është i

No Pic available
  • 2017-12-18

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen nesër në Bruksel, takim me Mogherinin

BRUKSEL Kryeministrat e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Bruksel nesër më 18 dhjetor në një takim me përfaqësuesen për Punët e Jashtme në BE, Federica Mogherini. Takimi joformal vjen me ftesë të Mogherinit, dhe pritet të diskutohet për ngjarjet në rajon

No Pic available
  • 2017-12-18

Rama takim me Mogherinin për perspektivën europiane në 2018

Sot kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me shefen për politikë të jashtme në BE, Federika Mogherini. Ky është takimi i tretë ku kryeministri Edi Rama bashkë me 5 kryeministra të tjerë të Ballkanit Perëndimor zhvillojnë me Mogherinin. Siç bëhet e ditur nga Brukseli prani

Rama takon Mogherinin në Bruksel
  • 2017-12-18

Rama takon Mogherinin në Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka pasur një darkë punë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor  si dhe ka zhvilluar nje takim bilateral me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Zëdhënësja për Politikat e Jashtme dhe Politikën e BE-së,

Mogherini: BE nuk do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit
  • 2017-12-11

Mogherini: BE nuk do ta njohë Jerusalemin kryeqytet të Izraelit

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se ka “unitet të plotë brenda BE-së” në mbështetje të Jerusalemit edhe si kryeqytet i Izraelit, edhe si kryeqytet i shtetit të ardhshëm palestinez. Mogherini tha se vendet anëtare të bllokut nuk do

No Pic available
  • 2017-12-05

Pas përmbytjeve, Rama dhe Basha shkojnë në Bruksel, zbulohet arsyeja

BRUKSEL- Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha do të jenë të martën në Bruksel. Axhendat flasin për takime të ndara. Rama pritet të realizojë një sërë takimesh me zyrtarët më të lartë europianë, duke nisur me presidentin e BE, presidentin e Komisionit Euro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama