Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
No Pic available
  • 2017-09-21

Tensionet në Lindjen e Mesme, gjithçka vendoset me 15 tetor

Shtetet e Bashkuara mbeten ende të shqetësuara lidhur me marrëveshjen bërthamore të akorduar mes Iranit dhe fuqive botërore. Presidenti Donald Trump do të duhet të vendosë nëse marrëveshja është zbatuar nga Irani apo nëse Kongresi amerikan duhet të rivendosë sanksionet ndaj Teheranit

Hahn dhe Mogherini, me krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor
  • 2017-09-21

Hahn dhe Mogherini, me krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe komisionari për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, takuan në New York udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor në një takim pune për të çuar pëprara procesin e integrimeve evropiane për tërë rajonin. Në

No Pic available
  • 2017-09-20

Dialogu Prishtinë-Beograd, Mogherini takon Thaçin e Vuçiçin në New York

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke qëndruar në SHBA për një vizitë disa ditore në kuadër të seancës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Numri një i Kosovës, është takuar me zyrtarë të lartë botëror në kuadër të kësaj vizite të tij në SHBA, n

No Pic available
  • 2017-09-19

Thaçi takon Tusk: Të përshpejtohet procesi i integrimit të Kosovës në BE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po udhëheq një delegacion të Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, ka takuar sot kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk. Presidenti Thaçi, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë i vendit, njëherësh ministër

No Pic available
  • 2017-09-15

Raportet e këqija me Thaçin, a është kjo arsyeja që Hahn nuk vjen në Kosovë?

Komisionari për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe për Negociatat për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, do ta vizitojë Serbinë, të premten, një ditë pasi Kosovën e vizitoi një zyrtare tjetër e BE’së. Gjatë qëndrimit të saj në Kosovë, Angelina Eichhorst, Zëv

No Pic available
  • 2017-09-15

Kosova, kushti i Serbisë për tu integruar në BE

“Brukseli nuk dëshiron të importojë problemin e Kosovës në BE përmes derës së pasme” ka thënë Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian i cili ndodhet në Serbi për një vizitë zyrtare. Ai zhvilloi sot një takim edhe me presidentin serb Aleksandër Vuçiç me të cilë

No Pic available
  • 2017-09-05

Mogherini korrigjon Merkel: Turqia mbetet vend kandidat për në BE

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar se Turqia vijon te mbetet një vend kandidat për në Bashkimin Europian dhe se procesi i negociatave për anëtarësimin do të vazhdojë. Deklarata vjen një ditë pas qëndrimit në një linjë të kancelares

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama