Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Meta: total 694 / total_found 694 / time 0.001 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] federica / docs[1] 1127 / hits[1] 1365 / keyword[2] mogherini / docs[2] 1374 / hits[2] 2704 /
Ka ardhur koha që procesi i integrimit të ketë kalendar dhe afate
  • 2017-09-05

Ka ardhur koha që procesi i integrimit të ketë kalendar dhe afate

Në kuadër të vizitës në Slloveni, Ministri Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Europës Jug-Lindore.    Gjatë fjalës së tij, Ministri Bushati falenderoi palën sllovene për mbështetjen e saj të pakushtëzu

No Pic available
  • 2017-09-05

Integrimi, Bushati: Ka ardhur koha që proces të ketë kalendar e afate

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Europës Jug-Lindore.  Gjatë vizitës ministri Bushati nënvizoi tre rreziqet imediate që i kanosen rajonit. “Rreziku i parë është që zgjerimi mos të

No Pic available
  • 2017-09-05

Mogherini: Dialogu Kosovë-Serbi ka përjetuar ngërç

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se është synim i saj personal që në dy vjetët e ardhshëm të shohë përparim konkret të të gjithë Ballkanit perëndimor kah strukturat evropiane.  Duke folur në Forumin Strategjik në Bled të Sllovenisë

Bushati: Shqipëria po përmbush kushtet për çeljen e negociatave
  • 2017-09-05

Bushati: Shqipëria po përmbush kushtet për çeljen e negociatave

Në kuadër të vizitës në Slloveni, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Europës Jug-Lindore. Gjatë fjalës së tij, ministri Bushati falenderoi palën sllovene për mbështetjen e saj të pakushtëzu

No Pic available
  • 2017-09-02

Vuçiç: Nuk do të ndryshojmë formatin e bisedimeve me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se Beogradi nuk do të ndryshojë formatin e bisedimeve me Prishtinën, në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian. Sipas tij, nëse një nga fuqitë e mëdha do të kërkojë të jetë pjesë e bisedimeve, atëherë të gjitha fuqitë

No Pic available
  • 2017-08-30

Kociançiç: Thaçi e Vuçiç do të diskutojnë si të vazhdohet me dialogun

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Federica Mogherini, të enjten në mëngjes do ti takojë në Bruksel presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Maja Kociançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses së lart

No Pic available
  • 2017-08-28

Mogherini takon këtë javë Thaçin dhe Vuçiçin

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të takojë këtë javë presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç.  Këtë javë do të takoj sërish presidentin Vuçiq dhe presidentin Thaçi për të çuar përpara dialogun m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama