Rezultate te kerkimit per termin: +Java +Turke

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.130Z

Fillon Java e Modes shqiptare

Nis neser ne Tirane java e modes Shqiptare. Per shtate dite ne pasarelen e imporovizuar ne hotel Sheraton do sfilojne modelet qe do te prezantojne krijimet e shtate stilisteve shqiptar dhe te huaj. Koleksionet e veshjeve qe do te shfaqen gjate ketyre diteve jane krijuar posacerisht per kete ngjarje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.428Z

Forcat turke kanë vrarë 23 kryengritës kurdë

Gjatë sulmit ajror, të cilën forcat turke e ndërmorën javën e kaluar kundër kryengritësve kurdë në veri të Irakut, janë vrarë së paku 19 kryengritës dhe janë lënduar disa dhjetëra të tjerë, ka njoftuar sot agjencia turke e lajmeve Anatolia. Ushtria turke nuk deshi as ta konfirmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.207Z

Bisedime greko-turke per ribashkimin e Qipros

Bisedimet për ribashkimin e Qipros do të rinisin. Udhëheqësit e qipriotëve turq të pjesës veriore dhe të atyre grekë të pjesës jugore ranë dakort mbi termat e nisjes së bisedimeve. Udhëheqësit turq thanë se de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.840Z

Java çame mbyllet me homazhet në Kllogjer

Përkujtimi Aktivitet pë Hasan Tahsinin. Idrizi: Ishte ndër rilindësit e parë të kombit shqiptar Në respekt të figurës së rilindësit Hoxhë Hasan Tahsini, shoqata “Ibrahim Dalliu” dhe shoqata “Çamëria” organizuan një aktivitet të veçantë, ku morën pjesë shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.580Z

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia një javë në Prishtinë

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët e Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkëpunimi ndërmjet Ministrisë së Shëndetësisë të Rep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Mehmet Kosovali viziton Prishtinn

Aktori turk Kenan Imirzalioglu q sht i njohur pr rolin e tij, Mehmet Kosovali n serialin turk Jet e hidhur, pritet q t vizitoi Prishtinn me datn 11 t ktij muaji. Paralajmrimi pr ardhjen e aktorit shtnga organizatort e Java e Filmit Turk n Prishtin q jan Ambasada e Turqis n Kosov dhe Kinemaja ABC.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.585Z

Kirurgë nga Turqia një javë në Kosovë për operacione të ndërlikuara

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) të pacientëve të Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama