Rezultate te kerkimit per termin: +Java +Turke

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.840Z

Java çame mbyllet me homazhet në Kllogjer

Përkujtimi Aktivitet pë Hasan Tahsinin. Idrizi: Ishte ndër rilindësit e parë të kombit shqiptar Në respekt të figurës së rilindësit Hoxhë Hasan Tahsini, shoqata “Ibrahim Dalliu” dhe shoqata “Çamëria” organizuan një aktivitet të veçantë, ku morën pjesë shke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.580Z

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia një javë në Prishtinë

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët e Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkëpunimi ndërmjet Ministrisë së Shëndetësisë të Rep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Mehmet Kosovali viziton Prishtinn

Aktori turk Kenan Imirzalioglu q sht i njohur pr rolin e tij, Mehmet Kosovali n serialin turk Jet e hidhur, pritet q t vizitoi Prishtinn me datn 11 t ktij muaji. Paralajmrimi pr ardhjen e aktorit shtnga organizatort e Java e Filmit Turk n Prishtin q jan Ambasada e Turqis n Kosov dhe Kinemaja ABC.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.585Z

Kirurgë nga Turqia një javë në Kosovë për operacione të ndërlikuara

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) të pacientëve të Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.937Z

Turkish Jazz Week 2013

"Turkish Jazz Week” (Java Turke e muzikës Jazz), do të fillojë sonte në Prishtinë, duke vazhduar për një javë. Në këtë ngjarje të përvitshme, do të performojnë emra të njohur të muzikës nga Turqia ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.178Z

Telvin sjellë sonte koncertin e parë të Turkish Jazz Week

Turkish Jazz Week nisë sonte me koncertin e parë nga pesë të tillë, që do të sjellin tingujt e muzikës jazz të kombinuar me ritmet e muzikës turke në Kosovë. E tëra nisë sonte në Teatrin Kombëtar, me koncertin e grupit Telvin. Telvin përbëhet nga Erkan Ogur në kitarë, Ismail Alp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.590Z

27 mjekë turq për një javë në QKUK për të kryer operacione të ndërlikuara

Për herë të tretë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për një javë rresht do të qëndrojnë 27 specialistë nga Turqia, ku do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët në fushat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama