Rezultate te kerkimit per termin: +Java +Turke

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.585Z

Kirurgë nga Turqia një javë në Kosovë për operacione të ndërlikuara

Specialistë të fushave mjekësore nga Turqia do të kryejnë operacione të ndërlikuara në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) të pacientëve të Kosovës gjatë kësaj jave kur në Prishtinë mbahet "Java e shëndetësisë kosovare - turke", bazuar në një marrëveshjen bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.937Z

Turkish Jazz Week 2013

"Turkish Jazz Week” (Java Turke e muzikës Jazz), do të fillojë sonte në Prishtinë, duke vazhduar për një javë. Në këtë ngjarje të përvitshme, do të performojnë emra të njohur të muzikës nga Turqia ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.178Z

Telvin sjellë sonte koncertin e parë të Turkish Jazz Week

Turkish Jazz Week nisë sonte me koncertin e parë nga pesë të tillë, që do të sjellin tingujt e muzikës jazz të kombinuar me ritmet e muzikës turke në Kosovë. E tëra nisë sonte në Teatrin Kombëtar, me koncertin e grupit Telvin. Telvin përbëhet nga Erkan Ogur në kitarë, Ismail Alp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.590Z

27 mjekë turq për një javë në QKUK për të kryer operacione të ndërlikuara

Për herë të tretë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për një javë rresht do të qëndrojnë 27 specialistë nga Turqia, ku do të kryejnë operacione të ndërlikuara për pacientët në fushat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.897Z

Loja e ashpër e Canës, çështje në Turqi

Gallatasarai Ende pa mbushur dy javë nga transferimi i tij te gjigandët e Superligës turke, Gallatasarai, Lorik Cana është kthyer në personazh. Si zakonisht, mesfushori i Kombëtares shqiptare ka spikatur për lojën e fortë fizike, në miqësoret që skuadra e drejtuar nga Frenk Rajkard po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.634Z

Pak shikues për Facebook’un

Filmi “The Social Network”, i punuar në bazë të biografisë së Mark Zuckerberg, themeluesit të rrjetit social Facebook, në kinemanë ABC është përcjell vetëm nga rreth 1,000 shikues. Këtë javë ndërkaq, me shfaqjen e premierës së filmit Lugina e Ujqve - Palestina”, fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.606Z

Dule: Kryepeshkopi, së shpejti shqiptar

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, shpreson që shumë shpejt kryepeshkopi Anastas Janullatos të marrë nënshtetësinë shqiptare. Duke folur për revistën Java, ai tha: "Në aktivitetin dhe misionin e tij, të djeshëm dhe të sotëm, objekt i paragjykimeve n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama