Rezultate te kerkimit per termin: +Jazz

Total: 682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.930Z

Nis "Prishtina Jazz Festival"

Prej të premtes dhe për gjashtë net me radhë, kryeqyteti kosovar Prishtina do të jetë organizatore e xhaz artistëve ndërkombëtarë e vendorë."Prishtina Jazz Festival", i cili sivjet ka përgatitur një program me artistë nga vendet si Irlanda e deri te Portugalia.Ilir Bajri, që drejton f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.197Z

Jazz, Giorgo Gaslini mbrëmë në TOB

Muzika Jazz gjithmone e me shume po behet pjese e shijeve muzikore te shume shqiptareve. Nje rryme muzikore e cila vetem para pak vitesh ka qene shume pak e njohur per  vendin tone, tashme duket se është ajo muzika e cila po pushton lokalet me muzike live ne kryeqytet. Pikërisht kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.375Z

Festivali Ndërkombëtar i Jazz te Stela Resort

Stina e verës vazhdon të jetë e mbushur plot me aktivitete argëtuese dhe gjithëpërfshirëse Te Stela Resort. Mbrëmjet e datave 19, 20, 21, 22 dhe 23 Korrik na gjejnë nën tingujt fantastik të muzikës Jazz me Festivalin Ndërkombëtar të Jazz-it në edicionin e tij të 5-të. Tinguj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.596Z

Tirana Jazz Festival në Teatrin e Metropolit

Nga data 12 deri më 16 maj 2009 jeta artistike e kryeqytetit do të lëvizë në ritmet e muzikës jazz. Këto 10 vitet e fundit jazz-i filloi të lëvrohet në Shqipëri dhe është vënë re që interesimi i publikut për këtë rrymë është rritur gjithmonë e më shumë. Përhapja e jazz-it

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

“Shkodra Jazz Festival” në edicionin e gjashtë

11/06/2010 Çelet sonte në Shkodër edicioni i gjashtë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival”. Festivali kushtuar muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj do të zgjasë dy ditë dhe shënon praninë e mirëpritur të muzikantëve të njohur të skenës botërore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.338Z

"Tirana Jazz Festival" në Teatrin e Metropolit

Muzika jazz ngjitet këtë javë në skenën e Teatrit të Metropolit. Edicioni i 9-të i "Tirana Jazz Festival" nis të martën, më 12 maj dhe do të vazhdojë deri më 16 maj. Çdo mbrëmje në orën 19:30 artistët e ardhur nga gjithë bota interpretojnë për rreth një orë në Teatrin e Metro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama