Rezultate te kerkimit per termin: +Jazz

Total: 682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.543Z

Jazz nga Polonia

Artur Dutkiewicz Trio debuton sonte, ora 20.00 në skenën Black Box të Akademisë së Arteve. Nën drejtimin e pianistit Artur Dutkiewicz, instrumentistët polakë që ndodhen në një tur ballkanik, ekzekutojnë jazz standard dhe pjesë prej repertorit të artistit të shquar polak të jazz-it Cz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.319Z

Pesë ditë jazz në Tiranë

 Për të gjithë të pasionuarit e muzikës jazz, nga data 12 deri më 16 maj do të zhvillohet edicioni i radhës i Tirana Jazz Festival. Këtë vit ky edicion vjen nën organizimin e Rei Jazz Club, Integrimit Urban dhe Teatrit të Metropolit. Festivali vjen më të njëjtën filozofi më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.553Z

Koncerti Green Jazz

brbrKa nisur festivali i Jazzit ne Tirane Perkrah grupeve dhe artisteve shume te njohur ne bote ne kete festival do te performoje edhe nje emer shume i njohur i muzikes Jazz ne Shqiperi Ermal Rodi mjeshter i saksofonit ne edicionin e katert vjen ne bashkepunim me artistin grek Lakis Tzimkas E vecant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.962Z

Muzika jazz ne Kosove

Shpesh herë e bazuar në improvizim, muzika Jazz i jep hapësirë instrumentistëve që të shprehen lirshëm, të jenë origjinal dhe një tjetër dimension argëtimit në Prishtinë. Në Kosovë janë disa grupe muzi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.311Z

Një javë jazz amerikan

I sponsoruar nga Ambasada e SHBA në Prishtinë, jazz kuarteti amerikan The Ryan Cohan Quartet filloi të martën një turne njëjavore nëpër qytetet e Kosovës. Pjesë e turneut do të jenë edhe disa ligjërata (takime pune) me muzikantë të rinj kosovarë. Të martën mbrëma grupi interpretoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.322Z

Tirana Jazz Festival Ritmet e muzikës jazz do të pushtojnë pesë ditë kryeqytetin

Muzikantë nga vende të ndryshme të botës do të vijnë për të performuar në mjediset e Teatrit të MetropolitRikthehet festivali i muzikës jazz në kryeqytet. Muzikantë nga vende të ndryshme të botës si Greqia, Zvicra, Serbia, Italia dhe ShBA, do të vijnë në Tiranë për të performua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.828Z

Nis Tirana Jazz Festival...

Të mërkurën mbrëma, në Tiranë filloi festivali i muzikës jazz, Tirana Jazz and World Music Festival. Sipas organizatorëve, në festival do të marrin pjesë grupe të njohura të jazzit nga vende të ndryshme të botës. Ky është edicioni i parë i jazz-festivalit, ndërkohë që në Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama