Rezultate te kerkimit per termin: +Jazz

Total: 682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.962Z

Muzika jazz ne Kosove

Shpesh herë e bazuar në improvizim, muzika Jazz i jep hapësirë instrumentistëve që të shprehen lirshëm, të jenë origjinal dhe një tjetër dimension argëtimit në Prishtinë. Në Kosovë janë disa grupe muzi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.311Z

Një javë jazz amerikan

I sponsoruar nga Ambasada e SHBA në Prishtinë, jazz kuarteti amerikan The Ryan Cohan Quartet filloi të martën një turne njëjavore nëpër qytetet e Kosovës. Pjesë e turneut do të jenë edhe disa ligjërata (takime pune) me muzikantë të rinj kosovarë. Të martën mbrëma grupi interpretoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.322Z

Tirana Jazz Festival Ritmet e muzikës jazz do të pushtojnë pesë ditë kryeqytetin

Muzikantë nga vende të ndryshme të botës do të vijnë për të performuar në mjediset e Teatrit të MetropolitRikthehet festivali i muzikës jazz në kryeqytet. Muzikantë nga vende të ndryshme të botës si Greqia, Zvicra, Serbia, Italia dhe ShBA, do të vijnë në Tiranë për të performua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.828Z

Nis Tirana Jazz Festival...

Të mërkurën mbrëma, në Tiranë filloi festivali i muzikës jazz, Tirana Jazz and World Music Festival. Sipas organizatorëve, në festival do të marrin pjesë grupe të njohura të jazzit nga vende të ndryshme të botës. Ky është edicioni i parë i jazz-festivalit, ndërkohë që në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.937Z

Turkish Jazz Week 2013

"Turkish Jazz Week” (Java Turke e muzikës Jazz), do të fillojë sonte në Prishtinë, duke vazhduar për një javë. Në këtë ngjarje të përvitshme, do të performojnë emra të njohur të muzikës nga Turqia ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.930Z

Nis "Prishtina Jazz Festival"

Prej të premtes dhe për gjashtë net me radhë, kryeqyteti kosovar Prishtina do të jetë organizatore e xhaz artistëve ndërkombëtarë e vendorë."Prishtina Jazz Festival", i cili sivjet ka përgatitur një program me artistë nga vendet si Irlanda e deri te Portugalia.Ilir Bajri, që drejton f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama