Rezultate te kerkimit per termin: +Jazz

Total: 682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.608Z

Ilir Bajri: Prishtinë-Tiranë, marrëdhënie të ngrira...

11/06/2005  Pianisti kosovar, Ilir Bajri, i cili ndodhet në Tiranë për të marrë pjesë në "Tir Jazz Fest 2005", nuk harron të kujtojë se lidhja me muzikën jazz ka filluar që në rininë e hershme të tij, por se shumë kohë më pas ai jo vetëm filloi ta kuptonte jazz-in, por, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.412Z

Markelian Kapedani: Muzika e viteve ’90-të xhazi dhe shkarravinat e sotme

SHKRUAN: Aida Tuci 13-10-2011 11:06Si e nisi karrierën si muzikant në orkestrat e vallëzimit në Itali dhe në klube nate, për të arritur deri te bashkëpunimi me këngëtarë të njohur si Fausto Leali apo Iva Zaniçhi. . . Pak e nga pak, dhe më në fund ai arriti të hynte në xhiron e Jaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.209Z

Netët e Xhazit në Shqipëri

21 korriku sjell një nga ngjarjet artistike në vend, që do shoqërojë publikun për katër net vere me radhë. "Jazz Albania Festival" në edicionin e tij të katërt sjell në "Hotel Rogner" grupe interesante nga Hungaria, Austria, Italia, Turqia, Izraeli, Mali i Zi dhe Shqipëria. Kështu, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.563Z

Bektashi: E vuaj piraterinë

Alma Bektashi ka dhuruar në Tiranë një mbrëmje me këngë jazz dhe perla të repertorit të Nexhmije Pagarushës. Para koncertit ajo tregoi për veten në skenë dhe jashtë saj. Dhe, mbi të gjitha, një shqetësim: "Çdo gjë del në You Tube. Madje tani kanë filluar të nxjerrin edhe gjëra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.833Z

Shfaqet kandidati për Oscar i Gjon Milit

Fotografi Gjon Mili Për herë të parë festohet Dita Ndërkombëtare e Jazz-it. Ekspozitë fotografike dhe një film, prodhim i Warner Bros nga shqiptaro-amerikani. Ishin vitet 40. Ndërsa Europa digjej nën flakët e Luftës së Dytë Botërore, në klubet e natës në Amerikë improvizohej blues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.129Z

Lorraine Feather nxjerr ne treg nje tjeter album te vecante

Kantautorja Lorraine Feather eshte e njohur per kenget e saj jazz qe argetojne publikun me gershetimet dhe format e papritura te tyre. Ne albumin e saj te ri Tales of the Unususal ka shume shembuj te ketij lloji muzikor te pazakonte. Nuk ndodh cdo dite qe te degjoni nje melodi jazz te frymezuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.695Z

Momente me "Marta Capponi Quartet"

Këngëtarja italiane e muzikës jazz koncert në Tiranë Marta Capponi këngëtare e muzikës jazz, pop dhe rrok që vjen nga Italia, është nga dje edhe sot në Tiranë. Bashkë me bandën e saj të quajtur "Marta Capponi Quartet", e përbërë nga Capponi vetë (vokal), Domenico Sanna (piano)

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama