Rezultate te kerkimit per termin: +Jean

Total: 4972
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.174Z

Le Doulos nga Jean-Pierre Melville

Shfaqet sot, ora 19.00, në kinemanë e Marubit filmi Le Doulos, dramë e regjisorit francez Jean-Pierre Melville, i vitit 1969. Protagonisti Maurice Faugel sapo ka kryer dënimin për vrasjen e shokut të tij Gilbert Varnove. Por edhe pas kësaj ai vazhdon të merret me grabitje shtëpish në bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.868Z

Wyclef Jean shtrohet ne spital

Wyclef Jean do kaloje disa dite ne spital pas 8 javeve rraskapitese per shkak te stresit dhe lodhjes se madhe ne perpjekjet per te hedhur kandidaturen ne presidencialiet e Haitit. Pak dite pasi beri te ditur terheqjen nga gara ai thekson se do jete nen kujdesin e mjekeve. Jean eshte sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.271Z

SHBA, nderron jete aktorja Jean Simmons

Nderron jete ne moshen 80 vjecare aktorja amerikane Jean Simmons, e cila dha shpirt ne rezidencen e saj ne Santa Monica te Kalifornise. Britanikja e natyralizuar amerikane ka qene protagoniste bashke me Marlon Brando ne “Djem dhe kukulla”. Ne vitin 1983 Jean fitoi nje cmim Emm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.247Z

Jean Ferrandis vjen në Tiranë

I ftuari i radhës në koncertet e "Cameramatatiranës" është flautisti dhe dirigjenti i njohur, Jean Ferrandis. Artisti francez, i njohur për suksesin e tij në skena të ndryshme të botës, do të ngjitet më datën 28 shkurt në sallën e Akademisë së Arteve në Tiranë. Në këtë mbrëmje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Michaëlle Jean, Mbretëresha e vogël

Gjithçka ka ndodhur në Rankin Inlet, një fshat i vogël me pakicë inuitësh, që shtrihet në gjirin e Hudsonit, në veri të Kanadasë. Në fund të muajit maj, kur termometri shënonte -6 gradë Celsius dhe dëbora sapo kish nisur të shkrinte, gjiri ishte ende i ngrirë. Në lokalin më të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.607Z

Wyclef Jean kandidon pr president

Pas suksesit në fushën e muzikës, reperi Wyclef Jean do kërkojë të njëjtin adhurim prej fansave të tij, por me një ndryshim…këtë herë si politikan. Këngëtari gjatë një intervistë për CNN pohoi se ka ndërmend të përfshihet në garë për zgjedhjet presidenciale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.603Z

Wyclef Jean qellohet me plumb

Wyclef Jean është qëlluar në dorë me armë zjarri në Haiti, vendin e tij të origjinës. Ish-pjesëtari i grupit Fugees po udhëtonte me makinën e tij në Port-au-Prince kur ndodhi incidenti. Mendohet se makina e reperit, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama