Rezultate te kerkimit per termin: +Jean

Total: 4972
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.616Z

DokuFest udhëton për në Beograd

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest, do të prezantohet edhe në kryeqytetin serb. Mbrëmje e së enjtes në Beograd ky festival do të shfaqë gjashtë filma, përfshirë këtu "Monsoon II" nga Mike Olbinski, "Our Bride" nga Yll Çitaku, "200000 Phantoms" nga J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.784Z

Junker refuzon Gruevskin

brbrSituata e tensionuar politike ne Maqedoni pas pergjimeve te publikuara nga kreu i opozites duket se eshte bere shkak per vendimin e presidentit te Komisionit Europian Jean Claude Juncker per te anuluar takimin me kryeministrin maqedonas Nikola Gruevski Ai ishte parashikuar te zhvillohej ne Bruk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.858Z

Të fortin Van Damme e lë gruaja

Gruaja e aktorit Jean Claude Van Damme ka vendosur që të ndahet nga burri i saj. Ajo ka dorëzuar kërkesën për divorc ka bërë të ditur revista People. Ajo këtë kërkesë e ka dorëzuar në një gjykatë në LA duke i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.305Z

E nisë mbarë Kukësi, fiton 2:0

Kukësi e ka nisur me fitore rrugëtimin për në Europa League. Skuadra shqiptare në stadiumin e saj, ka mposhtur 2:0 Torpedo Zhodinon, skuadër kjo nga Bjellorusia. Kukësianët shënuan nga një gol në të dy pjesët. AdPlatformZone = {id: "f9

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Camus dhe Beckett, histori absurdi në shqip

Librat e rinj Dy nobeslist "flasin" shqip. Kto dit, shtpia botuese "Tirana Times" ka hedhur n qarkullim dy tituj t rinj, nga dy shkrimtar nobelist: Albert Camus (1957) dhe Samuel Beckett (1969). Bhet fjal pr dy romane, "Rnia" dhe "Malone vdes". Romani "Rnia" sht botuar pr her t par m 1956, vetm nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.061Z

Simone de Beauvoir, basti i emancipimit

Çfarë do të thotë "e emancipuar"? Të jesh trishkull dhe e kënaqur? Larg të qenurit e emancipuar, përkundrazi Beauvoir, në jetën e saj reale, ka dëshmuar një përulje ndaj Sartrit të saj të shtrenjtë." Për atë që u dha grave çelësat e lirisë ja çfarë do të th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.753Z

Takimi per reformat europiane

Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti mbështetjen e saj për ish-kryeministrin e Luksemburgut, Jean Claude Juncker, për postin e Presidentit të Komisionit Europian, gjatë mini-samitit që u zhvillua në Suedi. Megjithëse ajo u shpreh e lu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama