Rezultate te kerkimit per termin: +Jean

Total: 4972
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Michaëlle Jean, Mbretëresha e vogël

Gjithçka ka ndodhur në Rankin Inlet, një fshat i vogël me pakicë inuitësh, që shtrihet në gjirin e Hudsonit, në veri të Kanadasë. Në fund të muajit maj, kur termometri shënonte -6 gradë Celsius dhe dëbora sapo kish nisur të shkrinte, gjiri ishte ende i ngrirë. Në lokalin më të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.607Z

Wyclef Jean kandidon pr president

Pas suksesit në fushën e muzikës, reperi Wyclef Jean do kërkojë të njëjtin adhurim prej fansave të tij, por me një ndryshim…këtë herë si politikan. Këngëtari gjatë një intervistë për CNN pohoi se ka ndërmend të përfshihet në garë për zgjedhjet presidenciale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.603Z

Wyclef Jean qellohet me plumb

Wyclef Jean është qëlluar në dorë me armë zjarri në Haiti, vendin e tij të origjinës. Ish-pjesëtari i grupit Fugees po udhëtonte me makinën e tij në Port-au-Prince kur ndodhi incidenti. Mendohet se makina e reperit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.958Z

Jean-Louis Fournier

Librat e rinj Një libër kushtuar dy djemve handikapë “Deri më sot kurrë nuk kam folur për djemtë e mi. Përse? Të kem pasur turp? Frikë se mos të tjerët më qanin hallin? ...Do t’ju dhuroj gjithsesi një libër. Një libër të cilin e kam shkruar për ju. Që të mos ju lën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.758Z

Testamenti i Jean Cocteau-së

Shfaqet sot, për herë të parë në kinemanë e Akademisë "Marubi", vepra e fundit filmike e poetit dhe artistit avangard, Jean Cocteau, "Testamenti i Orfeut" Përvjetori i 120-të i lindjes duhet të jetë motivi pse Akademia "Marubi" shfaq sot një vepër nga Jean Cocteau (5 korrik 1889 - 11

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.924Z

Wyclef Jean me këngën "The Day After"

Të hënën e kaluar u mbushën 6 muaj nga dita kur tërmeti shaktërrimtar goditi Haitin, duke vrarë mbi 200 mijë njerëz, duke lënë mbi një milion të pastrehë dhe duke rrënuar edhe më shumë ekonominë tepër në vështirësi të vendit. Muzikanti Wyclef Jean, fitues i çmimit Grammy, amb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.709Z

Arrestohet djali Jean-Claude Van Damme

Nicholas Van Varenberg, djali i Jean-Claude Van Damme është arrestuar të dielën në Arizona pasi dyshohet se ka prerë mikun e tij me thikë. Sipas TMZ, policia mori një telefonatë për ta kontrolluar sepse ai kishte goditur ashensorin e ndërtesës. Ata gjetën shenja gjaku në apartament dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama