Rezultate te kerkimit per termin: +Jens +Stoltenberg

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.388Z

Presidenti Nishani merr një mesazh nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg

23 dhjetor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dhe njëkohësisht Komandant i Forcave të Armatosura ka marrë një mesazh nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg në të cilin shkruhet: "I dashur President, Dëshiroj të shpreh vlerësimin tim për mikpritjen e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Kryeministri Stoltenberg: Situata, serioze. Herët për të thënë sulm terrorist

Jens Stoltenberg Kryeministri i Norvegjisë,Jens Stoltenberg ka reaguar menjëherë pas situatës së krijuar në vend, pas shpërthimit të një bombe në qendër të Oslos, ku ndodhet edhe zyra e vetë kryeministrit. Stoltenberg tha se  situata është shumë serioze duke shtuar se është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.239Z

Kryeministri Berisha takon Kryeministrin norvegjez, zotin Jens Stoltenberg  

-       Kryeministri Stoltenberg: Jemi shumë të impresionuar nga Shqipëria. Ne kemi parë një përformancë ekonomike jashtëzakonisht të mirë, të bazuar në rritjen ekonomike. Vështirë se ndonjë vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.304Z

Presidenti Nishani priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

10 dhjetor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot, në një takim të veçantë, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, zotin Jens Stoltenberg, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Presidenti Nishani e vlerësoi shumë të rëndësishme vizitën e Sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.634Z

Stoltenberg kreu i ri i NATO-s

Jens Stoltenberg, ish-Kryeministër i Norvegjisë do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s duke zëvendësuar në këtë post, kreun aktual të Aleancës, Anders Fogh Rasmussen. Ai do të marrë detyrën në krye t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.333Z

Stoltenberg: Lavdëroj Shqipërinë për nismat e saj kundër terrorizmit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Përmes të cilit ai shpreh vlerësimet për pritjen në Tiranë dhe nismat e ndërmarra nga Shqipëria në kuadër të luftës kundër terrorizmit. La letra e kreut të NATO-s:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.167Z

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama