Rezultate te kerkimit per termin: +Jens +Stoltenberg

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.239Z

Kryeministri Berisha takon Kryeministrin norvegjez, zotin Jens Stoltenberg  

-       Kryeministri Stoltenberg: Jemi shumë të impresionuar nga Shqipëria. Ne kemi parë një përformancë ekonomike jashtëzakonisht të mirë, të bazuar në rritjen ekonomike. Vështirë se ndonjë vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.304Z

Presidenti Nishani priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

10 dhjetor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot, në një takim të veçantë, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, zotin Jens Stoltenberg, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Presidenti Nishani e vlerësoi shumë të rëndësishme vizitën e Sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.634Z

Stoltenberg kreu i ri i NATO-s

Jens Stoltenberg, ish-Kryeministër i Norvegjisë do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s duke zëvendësuar në këtë post, kreun aktual të Aleancës, Anders Fogh Rasmussen. Ai do të marrë detyrën në krye t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.333Z

Stoltenberg: Lavdëroj Shqipërinë për nismat e saj kundër terrorizmit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Përmes të cilit ai shpreh vlerësimet për pritjen në Tiranë dhe nismat e ndërmarra nga Shqipëria në kuadër të luftës kundër terrorizmit. La letra e kreut të NATO-s:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.167Z

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.237Z

Terrorizmi, Stoltenberg: Asnjë vend nuk është i paprekshëm, duhet të jemi vigjilentë

Ora 12:16 Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ndodhen në konferencë për median. Pyetje: A ka lidhje vizita e Stoltenberg me sulmet në Paris? Jens Stoltenberg: Vizita ime në Tiranë nuk është diçka që e kemi vendosur për shkak të sulmeve në Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.285Z

Stoltenberg vlereson Shqiperine

brbrVleresimet per rolin e Shqiperise ne luften kunder Shtetit Islamik jane percjelle nga shefi i Aleances se Atlantikut Verior Jens Stoltenberg Gjate nje konference te perbashket per shtyp me presidentin Bujar Nishani nga selia e NATO-s ne Bruksel Stoltenberg tha se vendi yne ka bere shume ne adres

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama