Rezultate te kerkimit per termin: +Jens +Stoltenberg

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.308Z

Stoltenberg takon Nishanin: Mirënjohje për kontributin e Shqipërisë në NATO

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot, në një takim të veçantë, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Presidenti Nishani e vlerësoi shumë të rëndësishme vizitën e Sekretarit të Përgjithshëm Stoltenbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.455Z

Stoltenberg: Duhet të jemi të fortë në përgjigjen ndaj Rusisë

Doorstep statement by NATO Secretary General Jens Stoltenberg ahead of the meeting of NATO Heads of State and Government in Brussels on 25 May Kreu i NATO-s deklaroi se anëtarët e aleancës janë të bashkuar në qëndrimin e tyre ndaj Rusisë në një mënyrë që nuk ka ekzistuar prej vitesh. Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.742Z

Xhaçka takon Stoltenberg: Shqipëria kontribut për paqen

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka u takua sot në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Në ditën e parë të Ministerialit të Mbrojtjes, që po mbahet në Shtabin e NATO-s në Bruksel, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, garantoi numrin një të Aleancës së Atlan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.181Z

Stoltenberg: Trump do të ruajë lidershipin amerikan në aleancë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka shprehur besimin se presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, do të udhëheqë Organizatën e Atlantikut Verior. Duke folur në konferencën e zhvilluar në Fondin Gjerman Marshall në Shtetet e Bashkuara, Stoltenberg gjithashtu shtoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.583Z

Vuçiç takohet sot me Stoltenberg në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të presë ditën e sotme Kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në një takim në Bruksel. Lideri i Aleancës dhe kreu i ekzekutivit serb do të zhvillojnë fillimisht një bisedë me dyer të mbyllura dhe më pas do të mbajnë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.326Z

Stoltenberg falenderon Nishanin Shqiperia nisma te duhura per terrorizmin

Transmetuar me 23122015 - 1857 PUBLICITET Presidenti Nishani mori nje mesazh falenderimi nga sekretari i Pergjithshem i NATO-s Jens Stoltenberg Ky mesazh vjen pas vizites se tij ne Tirane me 10 dhjetor ku zhvilloi nje takim ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.113Z

Kreu i NATO-s nesër në Tiranë

Të enjten do të vijë në Shqipëri për një vizitë zyrtare Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Sipas një njoftimi për shtyp, Stoltenberg do të takohet me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani, kryeministrin Edi Rama, ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ministrin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama