Rezultate te kerkimit per termin: +Jeremi

Total: 536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.261Z

Jeremiç paralajmëron krizë për Kosovën

Ministri i punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Jeremiç ka paralajmëruar mundësinë e një krize të sigurisë nëse plani 6 pikësh për Kosovën nuk zbatohet. Disa elemente të planit kanë filluar të zbatohen, disa vonohen", ka thënë Jeremiç dhe ka shtuar se do t'ia transm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Meta-Jeremiç: Do rrisim bashkëpunimin

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë dhe ai i serbisë Vuk Jeremiç janë takuar në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest. Të dy krerët e diplomacisë shqiptare dhe serbe kanë dalë në një konferencë për shtyp ku kanë deklaruar se mes dy vendeve do të ketë bashkëpunim dhe projekte të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.065Z

Shtajnmajer dhe Jeremi

Ministrat e Jashtem te Gjermanise dhe Serbise nuk arriten te merren vesh per te ardhmen e Kosoves gjate takimit qe zhvilluan ne Berlin. Ministri i Jashtem gjerman, Shtajnmajer, u shpreh se bisedimet per zgjidhjen e statusit deshtuan dhe se kurrfare negociatash te metejshme per Kosoven nuk do te ishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:35.964Z

Jeremiç:Debati për Kosovën i papërfunduar

Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç, ka deklaruar se debati për Kosovën nuk ka marrë ende fund, ndërsa ka shtuar se një vendim i favorshëm për Beogradin nga ana e Gjykatës Ndërkombëtare do të ngrejë sërish këtë debat. Jeremiç ka theksuar se autoritet serbe kanë bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.957Z

Jeremiç, refuzojmë BE-në për Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe Vuk Jeremiç ka deklaruar ditën e enjte se Serbia do të ndërpriste integrimet e mëtejshme europiane, nëse para saj do të vendosej kushti për të pranuar pavarësinë e Kosovës. Jeremic, gjithashtu ka theksuar se beson që Bashkimi Europian nuk do të vendosë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Jeremiç: Negociata të reja për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç është shprehur në një intervistë për BBC-në se e vetmja rrugëdalje për zgjidhjen e çështjes së Kosovës janë negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës. Kështu, Serbia ka hedhur përsëri mbi tryezë propozimin për zhvillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.677Z

Jeremiç: Maqedonia rrezikon raportet me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, tha se vendimi i qeverisë së Maqedonisë për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën, do t'i rrezikojë raportet Beograd - Shkup, në momentin kur ato kanë filluar të përmirësohen me iniciativën e Serbisë. "Konsiderojmë se ky

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama