Rezultate te kerkimit per termin: +Jeremi

Total: 536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.957Z

Jeremiç, refuzojmë BE-në për Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe Vuk Jeremiç ka deklaruar ditën e enjte se Serbia do të ndërpriste integrimet e mëtejshme europiane, nëse para saj do të vendosej kushti për të pranuar pavarësinë e Kosovës. Jeremic, gjithashtu ka theksuar se beson që Bashkimi Europian nuk do të vendosë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Jeremiç: Negociata të reja për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç është shprehur në një intervistë për BBC-në se e vetmja rrugëdalje për zgjidhjen e çështjes së Kosovës janë negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës. Kështu, Serbia ka hedhur përsëri mbi tryezë propozimin për zhvillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.677Z

Jeremiç: Maqedonia rrezikon raportet me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, tha se vendimi i qeverisë së Maqedonisë për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën, do t'i rrezikojë raportet Beograd - Shkup, në momentin kur ato kanë filluar të përmirësohen me iniciativën e Serbisë. "Konsiderojmë se ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.417Z

Jeremiç: EULEX-i definohet neutral

Serbia ende nuk ka marrë raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, por, sipas informatave të cilat i disponon, në të është përfshirë marrëveshja e Beogradit dhe OKB-së në gjashtë pika dhe definimi i qartë i EULEX-it me mision neutral sa i përket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç:FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç: FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.113Z

Jeremiç:Libia nuk do ta njoh Kosovën

Libia nuk e njeh pavarësinë "e njëanshme" të Kosovës dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga qëndrimi i saj, kështu ka deklaruar shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç pas takimit që ka zhvilluar me kryetarin e Libisë, Muammar Gaddafi. Në një deklaratë të dhënë për agjencin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama