Rezultate te kerkimit per termin: +Jeremi

Total: 536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.677Z

Jeremiç: Maqedonia rrezikon raportet me Serbinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, tha se vendimi i qeverisë së Maqedonisë për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën, do t'i rrezikojë raportet Beograd - Shkup, në momentin kur ato kanë filluar të përmirësohen me iniciativën e Serbisë. "Konsiderojmë se ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.417Z

Jeremiç: EULEX-i definohet neutral

Serbia ende nuk ka marrë raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, por, sipas informatave të cilat i disponon, në të është përfshirë marrëveshja e Beogradit dhe OKB-së në gjashtë pika dhe definimi i qartë i EULEX-it me mision neutral sa i përket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç:FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç: FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.113Z

Jeremiç:Libia nuk do ta njoh Kosovën

Libia nuk e njeh pavarësinë "e njëanshme" të Kosovës dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga qëndrimi i saj, kështu ka deklaruar shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç pas takimit që ka zhvilluar me kryetarin e Libisë, Muammar Gaddafi. Në një deklaratë të dhënë për agjencin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

Jeremiç: Nuk heqim dorë nga Kosova

Në një prononcim për media, Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç ka thënë se Serbia nuk do të heqë dorë nga Kosova, e as nga rruga e integrimit në BE. Sipas tij në Ballkanin Perëndimor ka një seri të çështjeve të pazgjidhura dhe se duhet të gjendet mënyra për t'i zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.339Z

Jeremiç shpreson GJND ta mbështesë Serbinë

HAGE-Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç ka shprehur sot bindjen se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë do ta mbështesë përpjekjen e Serbisë në kundërshtimin e pavarësisë së Kosovës. "Ne presim që ligji ndërkombëtar të ruhet. Pavarësia e Kosovës ishte thjesht i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama