Rezultate te kerkimit per termin: +Jeremi

Total: 536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç:FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Jeremiç: FSK kërcënim për sigurinë serbe

Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka deklaruar se formimi i armatës së re të Kosovës është kërcënim për sigurinë kombëtare të Serbisë, dhe se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet diplomatike që ta luftojë atë. "Nuk ka ndonjë mënyrë që Serbia ta shohë të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.113Z

Jeremiç:Libia nuk do ta njoh Kosovën

Libia nuk e njeh pavarësinë "e njëanshme" të Kosovës dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga qëndrimi i saj, kështu ka deklaruar shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç pas takimit që ka zhvilluar me kryetarin e Libisë, Muammar Gaddafi. Në një deklaratë të dhënë për agjencin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

Jeremiç: Nuk heqim dorë nga Kosova

Në një prononcim për media, Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç ka thënë se Serbia nuk do të heqë dorë nga Kosova, e as nga rruga e integrimit në BE. Sipas tij në Ballkanin Perëndimor ka një seri të çështjeve të pazgjidhura dhe se duhet të gjendet mënyra për t'i zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.339Z

Jeremiç shpreson GJND ta mbështesë Serbinë

HAGE-Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç ka shprehur sot bindjen se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë do ta mbështesë përpjekjen e Serbisë në kundërshtimin e pavarësisë së Kosovës. "Ne presim që ligji ndërkombëtar të ruhet. Pavarësia e Kosovës ishte thjesht i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:35.964Z

Jeremiç: Debati për Kosovën nuk ka përfunduar

Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç, ka deklaruar se debati për Kosovën nuk ka marrë ende fund, ndërsa ka shtuar se një vendim i favorshëm për Beogradin nga ana e Gjykatës Ndërkombëtare do të ngrejë sërish këtë debat. Jeremiç ka theksuar se autoritet serbe kanë bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

Jeremiç proteston në OKB për praninë e Sejdiut

Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç ka bërë të ditur se Beogradi ka parashtruar një notë proteste në OKB, për shkak të vizitës së presidentit të Kosovës Fatmir Sejdiu në këtë organizatë botërore ."Kemi dorëzuar një notë të ashpër proteste në Sekretariatin e OKB-së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama