Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13162 / hits[0] 18163 / keyword[1] kasich / docs[1] 121 / hits[1] 186 /
Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës
  • 2016-03-02

Clinton, Trump fitues në zgjedhjet e Super së Martës

WASHINGTON, DC-- Kandidatja demokrate për president Hillary Clinton ka fituar në 5 shtete jugore, sipas parashikimeve të medias, duke mundur rivalin saj, Bernie Sanders, në zgjedhjet e Super të Martës, në ditën më të rëndësishme të votimeve paraprake. Ish Sekretarja e Shtetit Clinton,

E marta e madhe për zgjedhjet paraprake
  • 2016-02-27

E marta e madhe për zgjedhjet paraprake

Pretendentët demokratë për president Hillary Clinton dhe Bernie Sanders përballen në Karolinën e Jugut të shtunën - prova e parë për kandidatët demokratë në Jug. Ndërkohë pretendentët nga të dyja partitë do të përballen në më shumë se 12 shtete që zhvillojnë zgjedhje parapr

Rivalet sulmojne Donald Trump
  • 2016-02-26

Rivalet sulmojne Donald Trump

brbrMultimiliarderi Donald Trump u vu ne shenjestren e sulmeve ne debatin televiziv te radhes se kandidateve republikane per president Pas tre fitoreve radhazi dhe ne prag te votimeve te 1 marsit ne 11 shtete rivalet nuk nguruan ta kritikonin ate per ceshtjet e emigracionit kujdesit shendetesor apo

Debati i nxehtë i kandidatëve republikanë
  • 2016-02-26

Debati i nxehtë i kandidatëve republikanë

Debati më i fundit ndërmjet kandidatëve republikanë për president u shndërrua në një shkëmbim me zëra të lartë ndërkohë që kandidatët trajtuan çështje si imigracionin e paligjshëm, politikën amerikane në Lindjen e Mesme, si dhe transparencën e deklaratave të taksave të kandi

Zgjedhjet paraprake në Karolinën e Jugut dhe Nevada
  • 2016-02-21

Zgjedhjet paraprake në Karolinën e Jugut dhe Nevada

Republikani Donald Trump dhe demokratja Hillary Clinton janë fituesit e mëdhenj të raundit më të fundit të zgjedhjeve paraprake të së shtunës. Zoti Trump fitoi me lehtësi në Karolinën e Jugut, ndërsa zonja Clinton arriti një fitore të ngushtë ndaj Senatorit Bernie Sanders në Nevada

Kandidatët republikanë debatojnë në Karolinën e Jugut
  • 2016-02-14

Kandidatët republikanë debatojnë në Karolinën e Jugut

Beteja e pritshme politike për personin që do të zëvendësojë anëtarin e Gjykatës së Lartë, Antonin Scalia, u bë menjëherë temë edhe e debatit të kandidatëve republikanë presidencialë dje në Karolinën e Jugut. Rivalët për emërimin e partisë ishin në një mendje në këtë dr

Pas votimeve në Nju Hempshër
  • 2016-02-11

Pas votimeve në Nju Hempshër

Pas votimeve të së martës në Nju Hempshër, kandidatët presidencialë janë përqëndruar tani në Karolinën e Jugut. Këto votime, të parat në një shtet jugor amerikan, do të ndihmojnë për të reduktuar listën e pretendentëve ndër radhët e republikanëve. Votuesit do ta japin përg