Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kasich / docs[1] 122 / hits[1] 187 /
Kisha në hall
  • 2011-10-03

Kisha në hall

Shtatori ishte muaji i ekzekutimeve në SHBA. Gjatë muajit të kaluar, Teksasi ekzekutoi dy të burgosur të dënuar me vdekje. Florida dhe Alabama dërguan nga një të burgosur në dhomën e vdekjes. Por si qëndron puna me drejtësinë e krishtere në SHBA, e cila ka fuqinë të ndalë ekzekutim

Obama luan golf me kongresmenin Johb Boehner
  • 2011-06-19

Obama luan golf me kongresmenin Johb Boehner

Një ndeshje miqësore golfi, është zhvilluar të shtunën ndërmjet presidentit amerikan Barack Obama dhe kongresmenit republikan John Boehner. Loja e golfit disi e pazakontë përsa i përket protagonistëve, u zhvillua në një kohë q&eum