Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kasich / docs[1] 122 / hits[1] 187 /
No Pic available
  • 2016-05-03

Primaret në SHBA, votohet sot në Indiana, me rëndësi për Trump

Gara paraprake presidenciale e Shteteve të Bashkuara të Amerikës sot zhvillohet në Indiana. Sipas analistëve nëse miliarderi nga Nju Jorku, Donald Trump, fiton zgjedhjet në Indiana, atëherë bëhet i pandalshëm në rrugën e tij drej nominimit zyrtar si kandidat i republikanëve për kreun

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën
  • 2016-05-02

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën "të përdhunojë" vendin tonë

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund "të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë vendin tonë" dhe u angazhua se do ta ripërtërijë marrëdhënien e Amerikës me botën. Zoti Trump e ka paraqitur vazhdimi

Protestat ndjekin Donald Trumpin
  • 2016-04-30

Protestat ndjekin Donald Trumpin

Grupe të mëdha protestuesish vazhdojnë të ndjekin aktivitetet elektorale të kandidatit republikan për president Donald Trump. Dje në një aktivitet për fushatë, zotit Trump iu desh të ndryshonte itinerarin e lëvizjeve të tij në shtetin e Kalifornisë, në bregdetin e Oqeanit Paqësor.

Pensilvania dhe përçarjet e republikanëve
  • 2016-04-29

Pensilvania dhe përçarjet e republikanëve

Gara për të marrë marrë kandidaturën presidenciale të partisë në mesin e republikanëve ka nxjerrë në pah përçarjet e thella brenda saj. Dy kandidatë të jashtëm, Donald Trump dhe Ted Cruz, kanë arritur të fitojnë më shumë gara në zgjedhjet paraprake se sa kandidatët e moderuar

No Pic available
  • 2016-04-28

Cruz emëron Carly Fiorina zv. Presidente potenciale

Republikani Ted Kruz ka bërë një tjetër përpjekje për të ndalur rivalin e tij Donald Trump, duke angazhuar në fushatën e tij ish-kandidaten e kësaj force politike, Carly Fiorina, teksa tha se ajo do të jetë zv. Presidente në rast se Cruz do të dalë i fituar nga zgjedhjet. I menjëhers

Zgjedhjet paraprake në SHBA: Trump fiton të 5 shtetet, Clinton në 4
  • 2016-04-27

Zgjedhjet paraprake në SHBA: Trump fiton të 5 shtetet, Clinton në 4

Kandidati republikan Donald Trump, sipas parashikimeve, ka fituar në të 5 shtetet ku u zhvilluan zgjedhje paraprake të martën. Fitorja e çon atë një hap më pranë emërimit nga partia si kandidat i saj për president. Trump parashikohet të ketë fituar në Kënektikat, Delauare, Mariland,

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve
  • 2016-04-27

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët, sipas një ankete të "NBC News/Survey Monkey&