Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kasich / docs[1] 122 / hits[1] 187 /
Votuesit ruralë të Nju Jorkut
  • 2016-04-18

Votuesit ruralë të Nju Jorkut

Dy orë larg dritave me shkëlqim të Broadway dhe bankierëve të Wall Street-it, ndodhet një Nju Jork krejtësisht tjetër, me livadhe të gjelbërta, qiej të hapur, dhe madje edhe bagëti. Votuesit e këtyre qyteteve të vogla mund të kenë ndikim në këtë sezon elektoral dhe shumë prej ty

Zgjedhjet në SHBA: Vlerat e Nju Jorkut
  • 2016-04-15

Zgjedhjet në SHBA: Vlerat e Nju Jorkut

Vetëm një javë para zgjedhjeve paraprake në Nju Jork, kandidati republikan Ted Cruz po e mëson drejtpërdrejt kuptimin e vlerave të qytetit të Nju Jorkut. Senatori i Teksasit duket t'i ketë dëmtuar shanset e tij për fitore të martën e ardhshme, pas komenteve fyese që bëri ndaj Donald

Trump, Clinton pritet të fitojnë në Nju Jork
  • 2016-04-15

Trump, Clinton pritet të fitojnë në Nju Jork

Zgjedhjet paraprake të së martës në shtetin e Nju Jorkut janë një provë tjetër e madhe në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara. Dy pretendentët, republikani Donald Trump dhe demokratja Hillary Clinton, kryesojnë në Nju Jork dhe duan të rimarrin vrullin pas humbjeve të fundit n

No Pic available
  • 2016-04-14

Donald Trump akuza partisë për kurthe ndaj tij

Donald Trump ka deklaruar se partia e tij po i bllokon fitoren në garën për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka akuzuar republikanët se nuk kanë lejuar mbështetësit e tij të votojnë në shtetin e Kolorados, duke i atribuuar kështu fitoren në tavolinë Ted Cruz. Kandi

SHBA, republikanët pësojnë goditjen e dytë: Paul Ryan tërhiqet nga Presidencialet
  • 2016-04-13

SHBA, republikanët pësojnë goditjen e dytë: Paul Ryan tërhiqet nga Presidencialet

Gara republikane për nominimin e kandidatit që pritet me të gjitha gjasat të sfidojë Hillary Clintonin nga krahu demokrat, ka marrë këtë të martë një zhvillim të papritur. Republikanët, pasi panë t'u digjej karta e parë në primaret presidenciale, senatori i Floridës Marco Rubio, i

Planet A, B dhe C të republikanëve kundër Donaldit
  • 2016-04-12

Planet A, B dhe C të republikanëve kundër Donaldit

Nga Eduard Zaloshnja Figurat kryesore të partisë Republikane në SHBA nuk duan që Donald Trump të jetë kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë. Kjo, për dy arsye e para sepse nuk pëlqejnë që Donaldi të jetë lideri i partisë së tyre, dhe e dyta, sepse sondazhet tregojn

Anketë mbi zgjedhjet presidenciale në SHBA
  • 2016-04-11

Anketë mbi zgjedhjet presidenciale në SHBA

Rezultatet e një sondazhi të ri, lëshuar të hënën, venë në dukje se më shumë amerikanë do të votonin për demokratin Bernie Sanders apo do ta konsideronin atë, para çdo kandidati tjetër të mbetur në garën presidenciale 2016. Sondazhi organizuar nga Associated Press-GfK pyeti 1,076