Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13162 / hits[0] 18163 / keyword[1] kasich / docs[1] 121 / hits[1] 186 /
Para zgjedhjeve paraprake në Nju Jork
  • 2016-04-07

Para zgjedhjeve paraprake në Nju Jork

Duke folur mbrëmë pranë qytetit të Nju Jorkut, Trump vuri në lojë dënimin nga senatori Cruz të vlerave të Nju Jorkut gjatë një debati të mëparshëm. Ky vend nuk ka parë më keq se 11 shtatori. Sulmet më të rënda në historinë e Shteteve të Bashkuara. Trimëria që u tregua këtu

Cruz, Sanders fitojnë në Uiskonsin
  • 2016-04-06

Cruz, Sanders fitojnë në Uiskonsin

Republikani Ted Cruz dhe demokrati Bernie Sanders fituan zgjedhjet e djeshme paraprake në Uiskonsin. Senatori Cruz mundi me lehtësi kryesuesin e garës republikane, miliarderin Donald Trump dhe rriti shanset që republikanët të kenë një kuvend të kontestuar. Kjo mund të shkaktojë përçarj

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë
  • 2016-04-02

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë

Kandidati republikan për president Donald Trump po e gjen veten nën presion për disa komente në lidhje me abortin dhe për faktin se mori në mbrojtje ndihmësin e tij kryesor të fushatës, i akuzuar për përdorim force ndaj një personi. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Jim

Donald Trump përballë kritikave
  • 2016-03-31

Donald Trump përballë kritikave

Donald Trump nxiti një stuhi të re kritikash me thirrjet e tij për të dënuar gratë që abortojnë, në se procedura është e ndaluar në Shtetet e Bashkuara. Disa orë më vonë ai e ndryshoi qëndrimin, duke publikuar një dekratatë ku thuhet se një ndalim i tillë do të kriminalizonte a

No Pic available
  • 2016-03-30

Sanders, Clintonit: Jam ende në lojë

“Fushata ka më në fund vrullin e nevojshëm për të qënë e suksesshme”, ka qënë kjo deklarata e kandidatit demokrat në garën presidenciale të Shteteve të Bashkuara, Bernie Sanders, i cili duket se po kthehet në një rival të denjë të ish-sekretares së shtetit, Hillary Cli

Zgjedhjet presidenciale në SHBA
  • 2016-03-23

Zgjedhjet presidenciale në SHBA

Kandidatët kryesorë të garës presidenciale nga të dyja partite në Shtetet e Bashkuara i ndanë të martën fitoret në garat në disa shtete perëndimore me rivalët e tyre kryesorë. Republikani Donald Trump fitoi lehtësisht në Arizona dhe siguroi të 58 delegatët e këtij shteti, duke mu

SHBA: Reagime ndaj vizitës së Presidentit Obama në Kubë
  • 2016-03-22

SHBA: Reagime ndaj vizitës së Presidentit Obama në Kubë

Në një koment që bëri të hënën në Facebook, presidenti Barack Obama tha se ai kishte shkuar në Havanë "për t'i shtrirë dorën e miqësisë popullit kuban" dhe "për të varrosur mbeturinat e fundit të Luftës së Ftohtë në Amerikën Veriore dhe atë Jugore". Ky mesazh i presidentit O