Rezultate te kerkimit per termin: +John +Kasich

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] john / docs[0] 13517 / hits[0] 18661 / keyword[1] kasich / docs[1] 122 / hits[1] 187 /
SHBA: Reagime ndaj vizitës së Presidentit Obama në Kubë
  • 2016-03-22

SHBA: Reagime ndaj vizitës së Presidentit Obama në Kubë

Në një koment që bëri të hënën në Facebook, presidenti Barack Obama tha se ai kishte shkuar në Havanë "për t'i shtrirë dorën e miqësisë popullit kuban" dhe "për të varrosur mbeturinat e fundit të Luftës së Ftohtë në Amerikën Veriore dhe atë Jugore". Ky mesazh i presidentit O

Debati mbi kuvendin e republikanëve
  • 2016-03-22

Debati mbi kuvendin e republikanëve

Pretendenti kryesor për marrë emërimin e Partisë Republikane si kandidat në zgjedhjet presidenciale amerikane, miliarderi Donald Trump ka një epërsi të konsiderueshme mbi rivalët e tjerë, por ende nuk e ka të garantuar se do të marrë të 1237 delegatët që i duhen për emërimin e par

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje
  • 2016-03-19

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p

Përplasja Clinton-Trump
  • 2016-03-18

Përplasja Clinton-Trump

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p

SHBA: Rubio del nga gara, Kasich fiton në Ohajo
  • 2016-03-16

SHBA: Rubio del nga gara, Kasich fiton në Ohajo

Republikani i Floridës, Senatori Marco Rubio u largua nga gara presidenciale, ndërsa guvernatori republikan i Ohajos, John Kasich mposhti kryesuesin e garës Donald Trump në shtetin e tij. Dita e martë ishte një ditë e ngarkuar me gara të rëndësishme në një numër shtetesh. Republikani T

Zgjedhjet paraprake presidenciale në SHBA
  • 2016-03-16

Zgjedhjet paraprake presidenciale në SHBA

Knadidati republikan për president Donald Trump fitoi të martën tre zgjedhje shtetërore paraprake, duke përfshirë një në shtetin kyç të Floridës, duke detyruar senatorin Marco Rubio për të hequr dorë nga gara dhe duke shtuar avantazhin ndaj senatorit të Teksasit Ted Cruz. Shteti i ve

Zgjedhjet paraprake të së martës
  • 2016-03-15

Zgjedhjet paraprake të së martës

E marta e sotme shënon një moment të rëndësishëm në procesin e zgjedhjes së kandidatëve nga dy kampet rivale - demokratët dhe republikanët, për zgjedhjet presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara. Votimet sot zhvillohen në një atmosferë të ndezur, kur janë shënuar një numër in