Rezultate te kerkimit per termin: +John +Mc

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.360Z

Përplaset luftanija amerikane, gjenden trupat e 10 marinarëve

Trupat e 10 marinsave të raportuar të zhdukur pas përplasjes së luftanijes amerikane me një anije tregtare janë gjetur, sipas një deklarate nga Flota e Shtatë e Marinës së SHBA. Luftanija USS John S. McCain u përplas me një çisternë nafte të quajtur MC Alnic një javë më parë në l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Aretha Franklin shpallet mbreteresha e rock-ut

Ishte cilesuar si mbretereshe e muzikes soul, por eshte zgjedhur edhe si kengetarja me e mire rock ne histori. Behet fjale per Aretha Franklin. Perfundimin e nxori nje sondazh i revistes “Rolling Stone”, ku votuan muzikante, producente, botuesit e saj dhe shume eksperte te fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Shoqëria & Kultura | 16.08.2010

Muzikantët mbërritën të lodhur dhe të djersitur në Hamburg me një makinë të vjetër, rakitike. Në gusht të 1960 ata bënë 1300 km për të ardhur nga Liverpuli në Hamburg, ku u kthyen nga një grup, që këndonte në bodrumet e qytetit, në grupin më të madh pop të të gjitha kohr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.201Z

10 marinarë të zhdukur pas përplasjes së luftanijes amerikane në detin e Japonisë

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur, pasi një luftanije është përplasur sot me një anije-cisternë në pjesën lindore të Singaporit. Marina tha se luftanija, USS John S. McCain, u përplas me anijen-cist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.293Z

Republikani Powell mbështet Obamën

Gjenerali amerikan në pension, Colin Powell, i dha një goditje të madhe fushatës republikane të John Mc Cain-it, duke deklaruar publikisht mbështetjen për kandidatin demokrat, Obamën. Colin Powell-i tha se, raca nuk ishte faktor në vendimin e tij, por se ai mendonte se do të ishte një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.936Z

“Beatles” emri që pushtoi Hamburgun më 1960

Muzikantët mbërritën të lodhur dhe të djersitur në Hamburg me një makinë të vjetër, rakitike. Në gusht të 1960 ata bënë 1300 km për të ardhur nga Liverpuli në Hamburg, ku u kthyen nga një grup, që këndonte në bodrumet e qytetit, në grupin më të madh pop të të gjitha kohr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.863Z

Vdiq Malcolm McLaren

McLaren u lind në Londër, në vitin 1946. Si adoleshent u përfshi në Lëvizjen Situacioniste, e cila organizonte demonstrata absurde publike me qëllim të nxitjes së ndryshimeve sociale. Në vitin 1971, së bashku me partneren e tij, dizajneren Vivienne Westwood, hapi butikun Let It Rock, i c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama