Rezultate te kerkimit per termin: +John +Mc

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Aretha Franklin shpallet mbreteresha e rock-ut

Ishte cilesuar si mbretereshe e muzikes soul, por eshte zgjedhur edhe si kengetarja me e mire rock ne histori. Behet fjale per Aretha Franklin. Perfundimin e nxori nje sondazh i revistes “Rolling Stone”, ku votuan muzikante, producente, botuesit e saj dhe shume eksperte te fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Shoqëria & Kultura | 16.08.2010

Muzikantët mbërritën të lodhur dhe të djersitur në Hamburg me një makinë të vjetër, rakitike. Në gusht të 1960 ata bënë 1300 km për të ardhur nga Liverpuli në Hamburg, ku u kthyen nga një grup, që këndonte në bodrumet e qytetit, në grupin më të madh pop të të gjitha kohr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.201Z

10 marinarë të zhdukur pas përplasjes së luftanijes amerikane në detin e Japonisë

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur, pasi një luftanije është përplasur sot me një anije-cisternë në pjesën lindore të Singaporit. Marina tha se luftanija, USS John S. McCain, u përplas me anijen-cist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.293Z

Republikani Powell mbështet Obamën

Gjenerali amerikan në pension, Colin Powell, i dha një goditje të madhe fushatës republikane të John Mc Cain-it, duke deklaruar publikisht mbështetjen për kandidatin demokrat, Obamën. Colin Powell-i tha se, raca nuk ishte faktor në vendimin e tij, por se ai mendonte se do të ishte një n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.936Z

“Beatles” emri që pushtoi Hamburgun më 1960

Muzikantët mbërritën të lodhur dhe të djersitur në Hamburg me një makinë të vjetër, rakitike. Në gusht të 1960 ata bënë 1300 km për të ardhur nga Liverpuli në Hamburg, ku u kthyen nga një grup, që këndonte në bodrumet e qytetit, në grupin më të madh pop të të gjitha kohr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.863Z

Vdiq Malcolm McLaren

McLaren u lind në Londër, në vitin 1946. Si adoleshent u përfshi në Lëvizjen Situacioniste, e cila organizonte demonstrata absurde publike me qëllim të nxitjes së ndryshimeve sociale. Në vitin 1971, së bashku me partneren e tij, dizajneren Vivienne Westwood, hapi butikun Let It Rock, i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.276Z

McCain kërkon intervenim në Libi

Nga Express më 15 mars 2011 në ora 18:30 Dy senatorë të mirënjohur amerikanë po i bëjnë thirrje administratës së presidentit, Barack Obama që të njohë opozitën e Libisë, siç ka vepruar Franca dhe të vendosë një ndalim fluturimi për të ndihmuar kryengritësit që po ndeshen me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama