Rezultate te kerkimit per termin: +John +Podesta

Total: 79
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.417Z

Podesta lobisti i diktatoreve qe Berisha e paguan 720 mije USD

Nderkohe qe SHBA-te shpenzojne miliona dollare per te promovuar demokracine neper bote madje kane nisur dhe luftera per te eksportuar demokraci ne Uashington ka aktore qe haptazi mbrojne diktatoret. Kundrejt pageses sigurisht. Kompani te medha te lobimit jane paguar vazhdimisht prej Mubarakut te Eg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.420Z

Podesta, lobisti i diktatorëve që Berisha e paguan 720 mijë USD

Nga Arbër Zaimi Ndërkohë që SHBA-të shpenzojnë miliona dollarë për të promovuar demokracinë nëpër botë, madje kanë nisur dhe luftëra për të eksportuar demokraci, në Uashington ka aktorë që haptazi mbrojnë diktatorët. Kundrejt pagesës, sigurisht. Kompani të mëdha të lobim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.199Z

Podesta manipulon qëndrimet e SHBA për KQZ

Gazeta ShqipSkandali Kompania lobuese e pajtuar nga qeveria, censuron deklaratën e zyrtarit të DASH Kompania lobuese Podesta përfshihet në një skandal, duke censuruar dhe manipuluar qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për situatën më të fundit politike në Shqipëri. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.226Z

Shefi i fushates se Clinton ishte Podesta qe kishte dhe Berisha

Transmetuar me 09112016 - 2216 Shef i fushates se kandidates demokrate per Shtepine e Bardhe Hillary Clinton ishte John Podesta i njejti qe ishte kontraktuar edhe nga Berisha kur ishte kryeminister pak kohe para se te pesonte humbjen e thelle te qershorit 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.406Z

“The Podesta Group”: Nuk lobojmë për Serbinë

Kosova dhe Serbia po përpiqen të fitojnë mbështetje në Washington përmes kompanive të fuqishme lobuese. Beogradi, ditë më parë, njoftoi se ka firmosur kontratë me “The Podesta Group”. Por, Shefi i kësaj kompanie, Anthony Podesta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.501Z

Podesta Group, kompania amerikane e lobingut në skandalin e Panama Papers

Podesta Group, kompania amerikane e lobimit, e cila aktualisht drejton fushatën e kandidates demokrate për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hilari Klinton, ndodhet në dokumentet e zbuluara të skandalit Panama Papers. Podesta Group nuk i është emër i panjohur në vendin ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.134Z

Podesta Group dhe Shqiperia

Leter e Gary Kokalarit drejtuar Thomas Countryman Ambasades Amerikane ne Tirane Alexander A. Arvizu Philip H. Gordon S.E. Hutchison James B. Steinberg dhe Deborah Jones. Sipas nje dosje te koheve te fundit te regjistruar ne FARA shihni lidhjen me poshte duket se Qeveria Shqiptare ka lidhur kontrat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama