Rezultate te kerkimit per termin: +John +Podesta

Total: 79
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.406Z

“The Podesta Group”: Nuk lobojmë për Serbinë

Kosova dhe Serbia po përpiqen të fitojnë mbështetje në Washington përmes kompanive të fuqishme lobuese. Beogradi, ditë më parë, njoftoi se ka firmosur kontratë me “The Podesta Group”. Por, Shefi i kësaj kompanie, Anthony Podesta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.501Z

Podesta Group, kompania amerikane e lobingut në skandalin e Panama Papers

Podesta Group, kompania amerikane e lobimit, e cila aktualisht drejton fushatën e kandidates demokrate për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hilari Klinton, ndodhet në dokumentet e zbuluara të skandalit Panama Papers. Podesta Group nuk i është emër i panjohur në vendin ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.134Z

Podesta Group dhe Shqiperia

Leter e Gary Kokalarit drejtuar Thomas Countryman Ambasades Amerikane ne Tirane Alexander A. Arvizu Philip H. Gordon S.E. Hutchison James B. Steinberg dhe Deborah Jones. Sipas nje dosje te koheve te fundit te regjistruar ne FARA shihni lidhjen me poshte duket se Qeveria Shqiptare ka lidhur kontrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.708Z

SKANDALI Podesta, një avokati amerikane për një regjim që vret

Grupi i ekspertëve të Podesta Shqiptarët paguajnë miliona për një kompani që sipas ligjeve në SHBA duhet të kujdeset për imazhin e vendit tonë. Por lobistët e Berishës kujdesen për të mbrojtur shkeljet flagrante të demokracisë. Nga Enton Palushi   Kur u prezant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.058Z

Podesta Shpresa e fundit

Marrëdhënia e qeverisë shqiptare me Podesta Group apo edhe Pattons Bogs, ka ngritur prej kohësh dyshime dhe kritika të shumta, në lidhje me abuzimin e hapur politik që i ka bërë kabineti Berisha parave publike që shkojnë në adresë të këtyre kompanive të lobimit. Form

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.385Z

Podesta, lobim për qeverinë gjatë zgjedhjeve të 8 majit dhe hapje e kutive

Bledar HotiDokumentet\ Faksimilet e letrave të kompanisë amerikane dhe të ministrave Haxhinasto, Pollo dhe Bregu Lobimet - Grupi Podesta vetëm gjatë vitit 2011 nga lobimet e bëra për qeveritë e ndryshime ka përfituar shumën prej 4.769.716 USD Shqipëria - Prej vitesh qeveria e djathtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.805Z

Shërbimet e fundit të "Podesta"zbulohet kontrata 360 mijë $

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama