Rezultate te kerkimit per termin: +Juan +Manuel +Santos

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.963Z

Kolumbi, merr fund lufta civile pas 52 vitesh; nënshkruhet pakti historik

Qeveria kolumbiane dhe rebelët e majtë FARC kanë nënshkruar një marrëveshje historike,  e cila i jep fund konfliktit të armatosur që ka zgjatur për 52 vite. Udhëheqësi rebel Timoleon Jimenez, i njohur si Timochenko, kërkoi falje për të gjitha viktimat e konfliktit. Fjalimi i tij u pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.785Z

Presidenti i Kolumbisë lëngon nga kanceri

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer të prostatës dhe do të kryejë një operacioni ditën e mërkurë.Santos, 61 vjeç, tha se tumori është zbuluar herët dhe vlerëson gjasat e tij për shërim në 97 për qind.Njoftimi vjen një javë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.786Z

Zgjedhjet në Kolumbi në rrethin e dytë

Ish-Ministri kolumbian i Mbrojtjes, Juan Manuel Santos, aleat i ngushtë i presidentit aktual mjaft të popullarizuar të Kolumbisë, do të hyjë si kryesues në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Kolumbi, që do të zhvillohet në qershor, pas fitores mjaft bindëse që shënoi në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.487Z

Vritet trafikanti i drogës, më i kërkuari në Kolumbi

Forcat kolumbiane të sigurisë  të ndihmuara edhe nga ushtria kanë vrarë Roberto Vargas, një nga trafikantët më të kërkuar të drogës.  Lajmin për ekzekutimin e tij e konfirmoi edhe Presidenti Juan Manuel Santos në Twitter. Në operacionin e ekzuekutimit  kanë mbetur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.315Z

Kolumbi, perleshje me rebelet e FARK-ut

Te pakten tete ushtare kane humbur jeten gjate nje perleshjeje te gjate me arme zjarri me nje grup te armatosur, ne La Guajira te Kolumbise. Lajmin e ka bere te ditur ministri i Mbrojtjes, Juan Manuel Santos. Ushtria ka rene ne nje prite te guerrilasve te Forcave te Armatosura Revolucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.719Z

Kolumbia në negociata me FARK-un

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, tha se qeveria e tij po zhvillon bisedime me grupin më të madh kryengritës, Forcat e Armatosura Revolucionare të Kolumbisë, i njohur me shkurtesën FARK.Raportohet se negociatorët nga të dy palët e kanë nënshkruar një marrëveshje paraprake në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.919Z

Presidenti kolumbian Lideri i FARC-it mund te jete vrare

Lideri kryesor i rebeleve te majte ne Kolumbi mund te jete vrare gjate nje bombardimi te nje kampi rebelesh theksoi Presidenti Kolumbian Juan Manuel Santos. Pjese te ndryshme te cilat besohet se i perkasin Fabian Ramirezit u gjeten pak pas sulmit theksoi presidenti. Them lsquoduhet te jete vrare n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama