Rezultate te kerkimit per termin: +Juan +Manuel +Santos

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.726Z

Prangoset ‘pasardhësi’ i Escobarit

Njëri nga trafikuesit më të kërkuar të drogës në botë, kolumbiani Henry de Jesus Lopez, është arrestuar në Argjentinë. I njohur si pasardhësi i trafikuesit famëkeq, Pablo Escobar, Lopez, që njihej me nofkën Mi Sangre (Gjaku im), u arrestua derisa po drekonte në një restorant të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.102Z

Presidenti i Kolumbisë thirrje për rishikim të luftës kundër drogës

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos i cili ka fituar Çmimin e Nobelit të Paqes gjatë fjalës për pranimin e këtij çmimi i ka bërë thirrje botës për të rishikuar luftën kundër drogës, shkruan BBC. Ai tha se “politika e zero tolerancës mund të jetë edhe më e dhunshme s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.835Z

Incidenti i sikletshëm i Presidentittë Kolumbisë gjatë fjalimit politik

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Foto të tjera KOLUMBI - Presidenti kolumbian Juan Manuel Santos ka nisur fushatën për t'u rizgjedhur në krye të vendit. Ai zgjodhi qytetin e Barranquilla për të filluar kët&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.379Z

Uribes nuk i lejohet të rikandidojë për president

Gjykata Kushtetuese e Kolumbisë ka bllokuar përpjekjet e presidentit mjaft të popullarizuar të vendit, Alvaro Uribe, që të kandidohet për mandatin e tij të tretë në funksion, duke e cilësuar si jo-kushtetuese thirrjet për organizimin e një referendumi për këtë çështje. Uribe, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.627Z

Uribes kërkon “diktaturë”, Kushtetuesja si lejon mandatin e 3-të

Autori i Lajmit: Redaksia Gjykata Kushtetuese e Kolumbisë ka bllokuar përpjekjet e presidentit mjaft të popullarizuar të vendit, Alvaro Uribe, që të kandidojë për mandatin e tij të tretë në funksion, duke i cilësuar si jokushtetuese thirrjet për organizimin e një referendumi për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.518Z

Presidenti i Kolumbisë fiton çmimin Nobel për Paqen

Presidenti i Kolumbisë Juan Manuel Santos është vlerësuar me çmimin Nobel për Paqe për vitin 2016. Ai u  vlerësua për arritjen e marrëveshjes së paqes me rebelët e FARC, të nënshkruar muajin e kaluar, pas katër vitesh negociatash. Më shumë se 260 mijë persona kanë mbetur të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.985Z

Kolumbia i vë afat FARC-ut

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, i ka vendosur një afat të fundit marrëveshjes së paqes mes qeverisë dhe kryengritësve të FARC-ut.Afati është muaji nëntor i vitit 2013.“Ky duhet të jetë një proces që duhet të përfundojë brenda disa muajsh dhe jo vitesh”, thekso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama