Rezultate te kerkimit per termin: +Juan +Manuel +Santos

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.093Z

Kolumbia zgjat armëpushimin me FARC deri në fund të vitit

Presidenti kolumbian Juan Manuel Santos ka vendosur të zgjasë armëpushimin me rebelët e FARC deri në fund të këtij viti, ndërkohë që palët do të bisedojnë sërish për ringjalljen e marrëveshjes së paqes. Akordi historik që u arrit muajin e kaluar, u hodh poshtë në një referendum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.928Z

Fjalimi më i turpshëm në histori, Presidenti kolumbian i tregon botës hallin me prostatën

Po garon për një mandat të dytë presidencial, por pas fjalimit që ka mbajtur sot Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, mund të përballet dhe me humbjen e këtyre zgjidhjeve. 62-vjeçari po fliste para mbështetësve në qytetin bregdetar të Barrankijës kur një njollë e errët u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.963Z

Kolumbi, merr fund lufta civile pas 52 vitesh; nënshkruhet pakti historik

Qeveria kolumbiane dhe rebelët e majtë FARC kanë nënshkruar një marrëveshje historike,  e cila i jep fund konfliktit të armatosur që ka zgjatur për 52 vite. Udhëheqësi rebel Timoleon Jimenez, i njohur si Timochenko, kërkoi falje për të gjitha viktimat e konfliktit. Fjalimi i tij u pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.785Z

Presidenti i Kolumbisë lëngon nga kanceri

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer të prostatës dhe do të kryejë një operacioni ditën e mërkurë.Santos, 61 vjeç, tha se tumori është zbuluar herët dhe vlerëson gjasat e tij për shërim në 97 për qind.Njoftimi vjen një javë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.786Z

Zgjedhjet në Kolumbi në rrethin e dytë

Ish-Ministri kolumbian i Mbrojtjes, Juan Manuel Santos, aleat i ngushtë i presidentit aktual mjaft të popullarizuar të Kolumbisë, do të hyjë si kryesues në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Kolumbi, që do të zhvillohet në qershor, pas fitores mjaft bindëse që shënoi në r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.487Z

Vritet trafikanti i drogës, më i kërkuari në Kolumbi

Forcat kolumbiane të sigurisë  të ndihmuara edhe nga ushtria kanë vrarë Roberto Vargas, një nga trafikantët më të kërkuar të drogës.  Lajmin për ekzekutimin e tij e konfirmoi edhe Presidenti Juan Manuel Santos në Twitter. Në operacionin e ekzuekutimit  kanë mbetur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.315Z

Kolumbi, perleshje me rebelet e FARK-ut

Te pakten tete ushtare kane humbur jeten gjate nje perleshjeje te gjate me arme zjarri me nje grup te armatosur, ne La Guajira te Kolumbise. Lajmin e ka bere te ditur ministri i Mbrojtjes, Juan Manuel Santos. Ushtria ka rene ne nje prite te guerrilasve te Forcave te Armatosura Revolucion

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama