Rezultate te kerkimit per termin: +Judith +Belushi +Pisano

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] judith / docs[0] 123 / hits[0] 166 / keyword[1] belushi / docs[1] 220 / hits[1] 679 / keyword[2] pisano / docs[2] 31 / hits[2] 45 /
Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

John Belushi, aktori legjendar që krenohej më Shqipërinë
  • 2012-10-27

John Belushi, aktori legjendar që krenohej më Shqipërinë

Kujtimet e rralla të familjes së legjendës shqiptaro-amerikane në 30-vjetorin e vdekjes së tij tragjikeDisa vjet mё parё hyra nё librarinё Barnes & Nobels dhe menjёherё mё ra nё sy libri: “BELUSHI”. Ky libёr kishte pamjen e njn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama