Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
Nesër mbyllet autostrada Tiranë-Durrës, ARRSH: Punimet zgjasin dy javë
  • 2019-01-03

Nesër mbyllet autostrada Tiranë-Durrës, ARRSH: Punimet zgjasin dy javë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se duke nisur nga nesër në orën 05:00 të mëngjesit do të bllokohet autostrada Tiranë-Durrës për shkak të ndërtimit të dy tombinove rrethore te Kthesa e Rinasit për përmirësimin e situatës së përmbytjeve. ARRSH thekson se punimet parashikohen që

Autostrada Tiranë-Durrës bllokohet më 4 janar, si devijohet trafiku (FOTO)
  • 2018-12-31

Autostrada Tiranë-Durrës bllokohet më 4 janar, si devijohet trafiku (FOTO)

Autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet në datën 4 janar, me ARRSH që sqaron se paralizimi i lëvizjes së automjeteve në këtë aks do të bëhet për shkak se do të nisin punimet për përmirësimin e situatës së përmbytjeve me ndërtimin e dy tombinove në segmentin TiranëQafë Kashar,

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson
  • 2018-12-31

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson

Jovan BASHO* Shkak për këtë shkrim u bë një emision në televizionin Channel 1 i gazetarit Roland Qafoku me të ftuar Zotin Apollon Baçe, mbrëmjen e datës 24.12.2018 dhe artikulli i botuar të nesërmen në gazetën TEMA. Për hir të së vërtetës, ia ndjej vetes për detyrë të theksoj,

No Pic available
  • 2018-12-31

Kim Jong Un i dërgon mesazh pajtues Trumpit

Korea e Veriut ka dërguar një mesazh pajtues tek Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, përderisa të dyja vendet vazhdojnë konfliktin rreth negociatave bërthamore, ka njoftuar një gazetë e Koresë së Jugut. Gazeta “Chosun Ilbo”, duke cituar burime diplomatike njoftoi më 31 dhjeto

Autostrada Tiranë-Durrës bllokohet më 4 janar, ja arsyeja (FOTO)
  • 2018-12-30

Autostrada Tiranë-Durrës bllokohet më 4 janar, ja arsyeja (FOTO)

Autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet në datën 4 janar, me ARRSH që sqaron se paralizimi i lëvizjes së automjeteve në këtë aks do të bëhet për shkak se do të nisin punimet për përmirësimin e situatës së përmbytjeve me ndërtimin e dy tombinove në segmentin TiranëQafë Kashar,

No Pic available
  • 2018-12-30

Zbutet burri-raketë, Kim kërkon më shumë samite në 2019

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është zotuar se do të “takojë” më shpesh presidentin e Koresë së Jugut Moon Jae vitin e ardhshëm për të diskutuar denuklearizimin e plotë të vendit. Në një letër të rrallë drejtuar Seulit zyrtar në këtë prag festash, Kim

Afrika e Jugut e mrekullueshme, por si duket nga qielli! (Foto)
  • 2018-12-28

Afrika e Jugut e mrekullueshme, por si duket nga qielli! (Foto)

Gjithë madhështia e vendit e parë nga tullumbacet dhe duke bërë fluturim me parashutë Afrika e Jugut është vendi i peizazheve që të lënë pa frymë dhe ngjyrave të këndshme: shtrirje të pafundme të livadheve të gjelbra, një oqean blu intensiv, vargjet malore spektakolare dhe plazhet