Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
FOTOT që të kallin datën! Çmenduria që ka përfshirë Afrikën e Jugut (Pamje shqetësuese)
  • 2017-01-12

FOTOT që të kallin datën! Çmenduria që ka përfshirë Afrikën e Jugut (Pamje shqetësuese)

Afrika e Jugut është një vend interesant por ndoshta do të ndryshoni mendim kur të shihni këto foto. Dhjetra njerëz kanë nisur të postojnë video dhe foto të çuditshme në FB dhe rrjete të tjera sociale. Në to shihen njerëz të vdekur në mënyrat më të tmerrshme. Por e gjitha ë

Si e morën peng Tritan Shehun dhe e poshtëruan në Lushnje. U fsheh për orë të tëra në një dollap. Kur Berisha u zgjodh president, rrahëm Olsi Ramën dhe festuam
  • 2017-01-12

Si e morën peng Tritan Shehun dhe e poshtëruan në Lushnje. U fsheh për orë të tëra në një dollap. Kur Berisha u zgjodh president, rrahëm Olsi Ramën dhe festuam

Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushnje, kur përveç dhunës, edhe e poshtëruan në mes të stadiumit të qytetit. Izet Haxhia flet dhe për një vizitë të beftë të Eduart Selamit në shkurt 97 dhe rizg

Pas me shumë se një shekull, ka ardhur koha ti tregojmë vendin politikës mesjetare e raciste antishqiptare greke
  • 2017-01-12

Pas me shumë se një shekull, ka ardhur koha ti tregojmë vendin politikës mesjetare e raciste antishqiptare greke

Nga Spartak Ngjela Të gjitha qeveritë greke, si në një korr vajtimi, edhe pse Greqia kishte aneksuar një territor të gjerë puro shqiptar si dhuratë që i bëri Franca dhe Rusia, krijoi mitin e Verio Epirit grek, për të aneksuara si toka greke Korçën, Gjirokastrën, Himarën Vlorën d

No Pic available
  • 2017-01-12

Kokëdhima: Duhet revolucion demokratik, do ta heqim kryetarin

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima thotë se vendi ka nevojë për një revolucion demokratike, për shkak sipas tij, kemi një sistem të kalbur dhe të korruptuar. Ai thotë se nuk ka demokraci kushtetuese funksionale në vend. Gjatë një interviste për tv lokal në Fier, Kokëdhima thotë

Dy ditë reshje dëbore dhe më pas vjen fundi i botës
  • 2017-01-12

Dy ditë reshje dëbore dhe më pas vjen fundi i botës

Rënia dy ditë radhazi e reshjeve të dëborës në plazhet e Italisë së Jugut janë shenjat e para se fundi i botës është afër. Të paktën, këtë ka parashikuar filozofi italian Matteo Tafuri, rreth 500 vite më parë. Salento me palma, me erë të butë jugu dhe me borë, por pa u tepruar

No Pic available
  • 2017-01-11

SHBA, fillon procesi i konfirmimeve për kabinetin Trump

Senatori i Alabamës Jeff Sessions, i emëruar si prokuror i përgjithshëm nga presidenti i zgjedhur Donald Trump, mbrojti të kaluarën e tij në fushën e të drejtave civile dhe deklaroi në një seancë të Kongresit të martën se e kupton historinë e ndërlikuar të të drejtave të votës p