Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re Europiane
  • 2019-03-11

GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re Europiane

Global Voice Group (GVG) një ofrues i zgjidhjeve të TI-së për qeveritë dhe autoritetet rregullatore – javën e kaluar njoftoi hapjen e selisë së saj të re në Madrid, Spanjë. Ky zhvillim mbështet strategjinë gjithëpërfshirëse të GVG për tishërbyer më mirë bazës ekzistuese

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë
  • 2019-03-09

Moti i ngrohtë rikthen në Vlorë, Bukuroshen e Adriatikut me 171 turistë

Kroçera La Belle De LAdriatique, me 171 turistë të huaj në bord, u ankorua sot në kalatat e portit të Vlorës, ku u ofruan të gjitha shërbimet e nevojshme për përpunimin në kohë dhe plotësimin e programit të saj një ditor në këtë qytet dhe destinacione të tjera. Drejtori i Portit

E pabesueshme, zhytësi përfundon në gojën e balenës, por (Video)
  • 2019-03-09

E pabesueshme, zhytësi përfundon në gojën e balenës, por (Video)

Një ngjarja e pabesueshme është filmuar në Cape Town (Afrikë e Jugut). Një zhytës profesionist ka përfunduar në gojën e balenës, por për fat të mirë ka arritur të shpëtojë. Ekipi i zhytësve kishin shkuar për të dokumentuar lëvizjen e sardeleve kur zhvillimet marrin një tjetër

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën
  • 2019-03-06

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën

Agjencitë e Intelegjencës së Koresë Jugore njoftuan për aktivitete të dyshimta të Koresë së Veriut sa i përket programit të saj bërthamor. Agjencitë thanë se Korea e Veriut po restauron pjesë të vendit për lëshimin e raketave në Dongchang, ka njoftuar agjencia e lajmeve Yonhap. Si

Kapiteni i dehur përplas anijen gjigande me urën e autostradës (VIDEO)
  • 2019-03-02

Kapiteni i dehur përplas anijen gjigande me urën e autostradës (VIDEO)

Kamerat kanë filmuar momentin kur një anije mallrash u përplas me një urë në një autostradë të Koresë së Jugut. Sipas mediave vendase, anija e mallrave është ruse, ndërsa kapiteni i saj ka qenë në gjendje të dehur. Thuhet se anija u përpoq që të kthehej dhe të largohej nga vend

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë
  • 2019-03-01

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga World Justice Project, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqipëria merr 0.51 pikë, e pandryshuar në raport me një vit më parë (zero

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë
  • 2019-03-01

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë

Të fshehur në mesin e kullotave dhe serrave, gjeneratat e kriminelëve prodhojnë sasi të mëdha të barnave sintetike. Dhe i kthejnë ato nga riviera e Adriatikut në Australi. Një luftë e pabarabartë për policinë. Parlamenti po debaton rregullimin e këtyre substancave Kullotat, serrat, ka