Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën
  • 2019-02-15

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën

Për herë të parë në historinë e botërorëve të futbollit, një turne i përmasave të tilla mund të organizohet në 4 shtete të ndryshme. Kili iu bashkua kandidaturave të Argjentinës, Uruguait dhe Paraguait për të pritur evenimentin më të rëndësishëm të kombëtareve për edicioni

Njihuni me Shtegun e Mullinjve, perlën e pazbuluar të jugut të Shqipërisë (Video)
  • 2019-02-14

Njihuni me Shtegun e Mullinjve, perlën e pazbuluar të jugut të Shqipërisë (Video)

Shtegu i Mullinjve është destinacioni më i ri turistik në jug të vendit, saktësisht në Dhërmi. Kryeministri Edi Rama uroi mirëmëngjesi me pamjet mahnitëse nga ky shteg që do të tërheqë mijëra turistë për të vizituar dhe shijuar pamjet fantastike që ofron. Mirëmëngjes dhe me kë

No Pic available
  • 2019-02-14

Burrat shqiptarë zbrazin xhepat për Shën Valentin, ja sa kushton festa

Sado e çuditshme që mund tju duket, Po dashuria kushton. Duke marrë shkas nga 14 shkurti, Dita e Shën Valentinit që në Shqipëri, si çdo festë e importuar, ka marrë trajtë tjetër, një çift shqiptar nuk e kalon më këtë ditë vetëm me një trëndafil. Fatura është rritur aq shumë

No Pic available
  • 2019-02-13

Banda shqiptare protagoniste në gjyqin më të madh të kokainës në Gjermani

Prokuroria e landit të Bavarisë ka bërë gati aktakuzën për një nga proceset më të mëdha gjyqësore të kokainës në Gjermani. Ka të ngjarë që ky të jetë gjyqi më i madh i kokainës në historikun e Republikës Federale Gjermane. Prokuroria e Landshut-it ka përpiluar aktakuzën kund

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

Turqia shkarkon Lucescun, pritet rikthimi i Senol Gunes!
  • 2019-02-11

Turqia shkarkon Lucescun, pritet rikthimi i Senol Gunes!

Mircea Lucescu nuk do të jetë në stolin e Turqisë në sfidën e parë të kualifikueseve të Euro 2020 ndaj Shqipërisë, 22 marsin e ardhshëm në Shkodër. Federata Turke e Futbollit këtë të hënë ka marrë vendimin e papritur për të shkarkuar nga detyra 73-vjeçarin rumun i cili ishte n

Njihuni me 10 meshkujt më të bukur në botë
  • 2019-02-08

Njihuni me 10 meshkujt më të bukur në botë

Në renditjen vjetore të hartuar nga TC Candler dhe nga kritikët e Indipendent, kryeson në radhë të parë Jason Momoa Në mesin e 100 burrave më të bukur në botë, është edhe një italian, Mariano Di Vaio, në renditjen vjetore të Tc Candler dhe Indipendent, pozicionohet në vendin e tet