Rezultate te kerkimit per termin: +Jugut

Meta: total 1000 / total_found 21941 / time 0.010 / keyword[0] jugut / docs[0] 21941 / hits[0] 33577 /
Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme
  • 2019-02-07

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme

Revista franceze LEscargot : campeurs du Touring-club de France ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938 eksperencën e një shtetasi francez në kampingun e Mbretit Zog. Fillimisht francezi niset me frikë drejt Shqipërisë, pasi i kishin thënë se është një vend i rrezikshëm. Pas ardhje

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova
  • 2019-02-07

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova

Asnjë ndryshim në renditjen Botërore të FIFA-s edhe për muajin janar, përsa i përket 10-shes së parë, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Shqipërinë që ka humbur një pozicion duke zbritur në vendin e 61-të. Ndërkohë që Kosova ndryshe nga kuqezinjtë ka fituar një pozicion

No Pic available
  • 2019-02-01

800 llogari Facebook-u iraniane tentuan të ndikojnë në Shqipëri dhe

“Facebook” njoftoi se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një fushate manipulimi që vepronte në më shumë se 20 vende të botës. Rrjeti më i madh shoqëror në botë tha se ai bashkëpunonte ngus

Rritje temperaturash dhe ja si do jetë moti në fundjavë
  • 2019-02-01

Rritje temperaturash dhe ja si do jetë moti në fundjavë

Dita sot ka nisur me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin. Vranësirat deri në këto momente janë shoqëruar me reshje shiu me intensitet të ulët në zonën e veriut dhe jugut. Temperatura më e ulët për sot u regjistrua -1°C në zonat malore deri 7°C në zonat bre

Moti i keq në SHBA, 10 viktima nga i ftohti polar (Foto)
  • 2019-01-31

Moti i keq në SHBA, 10 viktima nga i ftohti polar (Foto)

Ka të paktën dhjetë viktima nga moti i keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës: rajonet e Midwest dhe bregut lindor janë përfshirë nga acar me temperatura që kanë arritur pothuajse 40 gradë nën zero. Në Nju Jork dhe Uashington kolona e merkurit arriti -14 gradë dhe perceptimi i të fto

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me
  • 2019-01-30

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me

Britania e Madhe është një vend i dashur me kokainën dhe lidhja me drogën ka njohur një trend të frikshëm rritje në ishull, me The Guardian që raporton se vendi përdor më shumë kokainë sesa pothuajse kudo tjetër në Evropë. “Përdorimi i kokainës po rritet”, thotë Joa

No Pic available
  • 2019-01-30

TAP ndërton një kopsht dhe rikonstruksion një shkollë në Bashkinë e Beratit

Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) dhe Bashkia e Beratit përuruan zyrtarisht kopshtin e fshatit Dushnik dhe shkollën e fshatit Veterrik. Këto projekte, me vlerë të përbashkët prej rreth 440000 , janë pjesë e Investimeve Sociale dhe Mjedisore të TAP në Shqipëri. Të dyja godinat tashmë u